Home Newsy Harrison Ford popełnił fatalną pomyłkę! O włos od katastrofy lotniczej

Harrison Ford popełnił fatalną pomyłkę! O włos od katastrofy lotniczej

Harrison Ford popełnił fatalną pomyłkę! O włos od katastrofy lotniczej

Harrison Ford to Han Solo z krwi i kości. Podobnie jak bohater z Gwiezdnych wojen, aktor znany jest z zamiłowania do latania. Tym razem jednak przez jego nieuwagę mogło dojść do katastrofy lotniczej.

Pilotowana przez aktora maszyna omal nie zderzyła się z samolotem pasażerskim Boeingiem 737, na pokładzie którego było 110 osób. Wszystko przez nieuwagę hollywoodzkiej gwiazdy. Co się wydarzyło?

Wieża kontrolna poleciła Harisonowi Fordowi wylądować swym jednosilnikowym samolotem Aviat Husky na jednym wolnych z pasów startowych. Ten się jednak pomylił i wylądował na równoległym pasie, z którego właśnie przygotowywał się do startu Boeing 737 linii American Airlines. Z relacji świadków, Ford przeleciał nad kadłubem samolotu pasażerskiego. Ten z kolei kilka minut później odleciał.

Harrison Ford nie zdawał sobie w ogóle sprawy ze swojej pomyłki. Przez radio w żartobliwy sposób zapytał kontrolę lotów:
„Czy ten liniowiec miał być pode mną?”

Na szczęście – nie doszło do tragedii i samoloty się nie zderzyły. Harrison Ford miewał już w swojej karierze lotniczej wypadki. W 2015 roku rozbił swój zabytkowy samolot awaryjnie lądując na polu golfowym w Los Angeles. Z kolei w 1999 roku uszkodził helikopter podczas lotu treningowego z instruktorem. Miejmy nadzieję, że 74-letni Harrison Ford nie doprowadzi już do żadnej groźnej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – tę scenę usunięto. Zbyt mocna?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *