Home Newsy Harry Potter: plakaty, które Was zachwycą

Harry Potter: plakaty, które Was zachwycą

Harry Potter: plakaty, które Was zachwycą

Bez zbędnego owijania w bawełnę – te plakaty do każdej z części Harry’ego Pottera Was zachwycą!

Autorem siedmiu plakatów jest Olly Moss, utalentowany grafik, który współpracuje ze słynną grupą Mojo (artyści tworzący kolekcjonerskie plakaty na zamówienie). Pierwotnie zostały one stworzone jako grafiki do niemieckiej wersji audiobooków, jednak z biegiem czasu – ostatecznie promują e-booki oraz można je traktować jako plakaty.

Angielski grafik specjalizuje się w tworzeniu minimalistycznych prac – podobnie jest w tym przypadku, gdzie ilustracje opierają się na jednym ujęciu, ale każda z nich jest niezwykle charakterystyczna i idealnie oddaje klimat każdej części Harry’ego Pottera.

Stylem nawiązuje tutaj do prac z lat 50. XX wieku – zarówno jeśli chodzi o kolorystykę jak i cały design. Trzeba przyznać, że wyglądają naprawdę znakomicie i aż się prosi, by zawiesić je zdobionych ramach, niczym dzieła sztuki. Który z plakatów podoba Wam się najbardziej? Nam zdecydowanie do gustu przypadła okładka do szóstej części (Harry Potter i Książę Półkrwi).
Więcej świetnych prac znajdziecie na oficjalnej stronie autora. Polecamy też świetne fanowskie plakaty filmowe, a jeśli uważacie się za twardzieli i nie boicie się, że zniszczycie sobie dzieciństwo, to sprawdźcie bajkowe postacie jak z horrorów.

ZOBACZ TAKŻE: Harry Potter i Przeklęte Dziecko – czym tak właściwie jest ta książka?

1Harry Potter #1

Świetne plakaty Harry Potter


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *