Home Newsy HBO GO: będzie wyższa cena. Ile teraz kosztuje subskrypcja?

HBO GO: będzie wyższa cena. Ile teraz kosztuje subskrypcja?

HBO GO: będzie wyższa cena. Ile teraz kosztuje subskrypcja?

HBO GO szykuje podwyżkę cen dla subskrybentów. Na szczęście nie będzie ona zbyt wygórowana. Usługa VOD pozostanie tańsza od Netflixa. Ile teraz kosztuje subskrypcja?

Rynek platform streamingowych zaczyna się zacieśniać. Wkrótce zadebiutuje Apple TV+ oraz Disney+. Oba serwisy zaproponują swoim subskrybentom dostęp do oryginalnych treści. Czy będzie to miało wpływ na ceny usług VOD obecnych na polskim rynku? Netflix co chwilę próbuje wprowadzić zmiany w pakietach dla abonentów. Czasem dotyczy to usunięcia darmowego miesiąca dla nowych klientów. Innym razem chodzi o zmianę cennika usług. Również HBO GO zapowiedziało podwyżkę kosztów dostępu do bazy filmów oraz seriali.

HBO GO: nowa cena będzie wyższa

Platforma HBO GO ogłosiła podwyżkę cen. Subskrybenci nie zapłacą już 19,90 złotych za dostęp do bazy filmów oraz seriali. Od 21 listopada 2019 roku cena pakietu wzrośnie o 5 złotych i wyniesie 24,90 złotych. Taką sumę zapłacili już nowi abonenci serwisu, aczkolwiek pierwszy tydzień pozostanie dla nich darmowy. Przypomnę jednak, że wcześniejszy bezpłatny okres próbny trwał aż miesiąc.

Pomimo niewielkiej podwyżki, HBO GO pozostaje tańsze od konkurencji. Na chwilę obecną najbardziej podstawowy pakiet Netflixa kosztuje 34 złotych.

Przedstawiciele HBO GO wydali oficjalne oświadczenie:

Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak Watchmen czy Czarnobyl, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak Wataha czy Nieświadomi.

Oświadczenie potwierdza wcześniejsze zapowiedzi przedstawicieli platformy. Pragną oni zwiększyć liczbę oryginalnych seriali na HBO GO. Mam tylko nadzieję, że nie wpadną w taśmową produkcję kolejnych tytułów, jak ma to obecnie miejsce na platformie Netflix. Dotychczasowa jakość proponowanych seriali na HBO GO znacznie przewyższa bazę rywali. Gra o tron, Czarnobyl czy Watchmen nie przestają budzić emocji wśród widzów na całym świecie. Nawet polską Watahę oglądało się o niebo lepiej niż 1983.

HBO GO: czy podwyżka cena wpłynie na liczbę użytkowników

Każda podwyżka cen niesie za sobą negatywne opinie. Warto jednak zauważyć, że jeszcze rok temu HBO GO kosztowało 29,90 złotych. Podwyżka cen o 5 złotych nie powinna negatywnie wpłynąć na liczbę osób korzystających z usługi. Serwis nie ryzykowałby też utraty użytkowników, gdy na horyzoncie pojawia się rywalizacja w postaci Apple TV+ oraz Disney+.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix: najczęściej oglądane filmy i seriale na platformie. Pierwsze miejsce? Bez większych zaskoczeń…

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *