Home Newsy Wiedźmin: Henry Cavill jako Geralt z Rivii wcale nie jest taki zły! Nasz komentarz

Wiedźmin: Henry Cavill jako Geralt z Rivii wcale nie jest taki zły! Nasz komentarz

Wiedźmin: Henry Cavill jako Geralt z Rivii wcale nie jest taki zły! Nasz komentarz

Pod koniec października twórcy serialu Wiedźmin zaprezentowali Henry’ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Internauci nie pozostawili suchej nitki na aktorze. Czy fala hejtu faktycznie znajduje jakieś uzasadnienie?

Twórcy przez długi czas trzymali fanów w niepewności, zdradzając obsadę Wiedźmina zaledwie miesiąc – góra dwa – przed przystąpieniem do prac na planie zdjęciowym. Głównego bohatera zagra Henry Cavill, znany z roli Supermana w kinowym uniwersum DC oraz z udziału w Mission: Impossible – Fallout. Wiadomość spotkała się ze sporym niedowierzaniem w środowiskach fanowskich. Sieć wypełniła się amatorskimi grafikami, przedstawiającymi interpretację serialowego Wiedźmina z twarzą aktora. Problem polegał na tym, że większość prac bazowała na kadrach z popularnej gry komputerowej. Lauren S. Hissrich zapowiedziała natomiast, że serial w zupełności nie będzie opierał się na cyfrowym uniwersum, stworzonym przez CD Projekt RED. Niedawno twórcy zaprezentowali Cavilla w roli Geralta z Rivii. Jak wypadł aktor?

Wiedźmin w wykonaniu Cavilla wcale nie jest taki zły!

Chociaż Tomasz Bagiński – producent wykonawczy Wiedźmina – wciąż z ochotą przyklaskuje Geraltowi w interpretacji Cavilla, nie można tego samego powiedzieć o sporej części polskiego internetu. Popularny animator napisał na swoim FacebookuUjdzie jak na pierwsze podejście, nie? Właściwy człowiek we właściwym miejscu. Niestety, użytkownicy komentujący post nie okazali się taką wyrozumiałością. Żartownisie zdążyli zauważyć, że aktor w pełnej charakteryzacji przypomina bliźniaka Legolasa z Władcy Pierścieni. Inni odnieśli wrażenie, że najlepszym filmowym odtwórcą Wiedźmina wciąż pozostaje Michał Żebrowski.
Przyznaję połowiczną rację: peruka Cavilla woła o pomstę do nieba. Jakby ktoś oskalpował jednorożca… Z drugiej strony odnoszę wrażenie, że duża część fanów zbyt ortodoksyjnie podchodzi do materiału źródłowego. Było to najbardziej zauważalne wraz z pojawieniem się pogłosek, jakoby Ciri miała zagrać nastoletnia reprezentantka mniejszości narodowych. Serialowy zabójca potworów wydaje się młodszy od wszystkich dotychczasowych interpretacji (nawet tych z komiksów). Brakuje mu wyraźnych szram oraz wojennych blizn. Czyżby dopiero niedawno przeszedł mutację i zmienił się w zabójcę potworów? Nie wiadomo. Tak ucharakteryzowany aktor będzie pasował do 21-letniej odtwórczyni postaci Yennefer. Równocześnie Cavill zaprezentował w poniższym filmie specyficzną manierę – z jednej strony wygląda młodo, jakby dopiero wczoraj ubił pierwszą strzygę. Z drugiej: wydaje się wyjątkowo zmęczony życiem oraz otaczającą go rzeczywistością. W całej swojej emocjonalnej pustce, Cavill jest również nader wrażliwy. Gdy pod koniec materiału wideo bierze tęgi łyk ze swojej manierki, wiadomo że mamy do czynienia z twardym i niezależnym typem o gołębim sercu. Właśnie ostatni gest – picie – nadaje całej postaci upragnionej drapieżności.

Początkowo patrząc na zdjęcie Henry’ego Cavilla w roli Geralta z Rivii, byłem do niego sceptycznie nastawiony. Dopiero materiał wideo sprawił, że poparłem opinię Bagińskiego. Z małym wyjątkiem: osoba, zajmująca się perukami, musi bardziej przyłożyć się do swojej pracy…Henry Cavill jako Geralt z Rivii – wideo:

First look | Wiedźmin | Netflix

Do dna Geralt, powodzenia na szlaku. Widzimy się w przyszłym roku 🍻

Opublikowany przez Netflix Środa, 31 października 2018

Wiedźmin: wszystko, co wiemy o serialu Netflixa

Wiedźmin zadebiutuje na platformie streamingowej w okolicach 2020 roku. Fabuła skupi się na losach Geralta, Yennefer (granej przez Anyę Chalotrę) oraz Ciri (Freya Allan). Trójka przemierza świat, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najgroźniejsze potwory. Serial powstanie w Budapeszcie, na Słowacji oraz w Afryce Południowej. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków trwających po godzinie każdy.

ZOBACZ TAKŻE: Kto zagra Yennefer i Ciri w serialu Wiedźmin? Znamy obsadę produkcji!

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *