Home Newsy Horror To: Rozdział 2 – jak będzie wyglądał Pennywise? Pierwsze zdjęcie

Horror To: Rozdział 2 – jak będzie wyglądał Pennywise? Pierwsze zdjęcie

Horror To: Rozdział 2 – jak będzie wyglądał Pennywise? Pierwsze zdjęcie

Bohaterowie horroru To chwilowo wyzwolili się spod władzy krwiożerczego klowna, Pennywise’a. Koszmar powróci w kontynuacji. Dowiedzieliśmy się, jak Pennywise będzie wyglądał w drugiej części filmu. Wszystko dzięki zdjęciom z planu.

Horror To okazał się w 2017 roku nieplanowanym hitem, na łeb, na szyję bijąc większość rekordów kina grozy z kategorią wiekową R. Widowisko kosztowało zaledwie 35 mln dolarów. Dochód z kin szacuje się na 700 mln dolarów. Powodzenie filmu zaowocowało renesansem całego gatunku. W 2018 roku na ekrany kin trafiły takie perełki, jak Dziedzictwo. Hereditary, Ciche miejsce czy Ghostland. To powstało na bazie prozy Stephena Kinga – wiele tytułów z bogatej twórczości mistrza grozy również doczeka się ekranizacji. Fani najbardziej czekają na To: Rozdział 2. Dziś po raz pierwszy mogą przyjrzeć się diabolicznemu Pennywise’owi w nadchodzącym filmie.Horror To: Rozdział 2 – co już wiemy o filmie?

Pennywise siedzący na szczycie pomnika Paula Bunyana w Memorial Park? Żarty najwyraźniej trzymają się makabrycznego klowna. W ten sposób antagonista będzie straszył bohaterów filmu w nadchodzącym To: Rozdział 2. Obecnie trwają zdjęcia do widowiska, które potrwają jeszcze przez cały wrzesień. Tym razem fabuła filmu rozpisana została na dwie płaszczyzny czasowe, podobnie jak miało to miejsce w przypadku literackiego pierwowzoru oraz miniserialu z 1990 roku.

Klub Frajerów znów będzie musiał stawić czoła Złu, przybierającemu przeróżne formy – najczęściej pojawiającego się pod postacią demonicznego klowna, Pennywise’a. Dorosłych bohaterów zagrają: James McAvoy (jako Bill), Jessica Chastain (Bev), Bill Hader (Richie), James Ransone (Eddie), Andy Bean (Stan) oraz Isaiah Mustafa (Mike). Miłośnicy kina artystycznego również znajdą coś dla siebie – w postać Adriana Mellona wcieli się Xavier Dolan (reżyser m.in. filmu Mama, Wyśnionych miłości oraz Na zawsze Laurence). Nie zabraknie również Billa Skarsgårda ponownie odgrywającego Pennywise’a.

Stanowisko reżysera i scenarzysty przypadło twórcom pierwszej odsłony serii. Za kamerą znów stanął Andy Muschietti, historię napisał z kolei Gary Daberman.To: Rozdział 2 – jak będzie wyglądał Pennywise? Pierwsze zdjęcie:

Kolejne adaptacje prozy Stephena Kinga

Kasowy sukces Tego zapoczątkował modę na ekranizacje prozy Stephena Kinga. Dodatkowo w zeszłym roku Netflix zrealizował dwie pełnometrażowe adaptacje powieści i opowiadania mistrza grozy: Gry Geralda oraz 1922. Obecnie hollywoodzkie koncerny zapowiedziały reboot Miasteczka Salem, nową wersję Bastionu oraz Cmętarza zwieżąt. Prócz tego w przygotowaniu znalazła się ekranizacja Buicka 8, Doktora Snu oraz najnowszej książki Kinga, znakomitego Outsidera. Osobiście najbardziej czekam na adaptację ostatniego ze wskazanych tytułów. Nie wiadomo, czy wszystkie wymienione wyżej powieści mistrza grozy faktycznie trafią na duży lub mały ekran.

ZOBACZ TAKŻE: To JEJ najbardziej przestraszył się Stephen King oglądając To. A jak wygląda naprawdę?

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *