Home Newsy Igrzyska śmierci na żywo – kontrowersyjne reality show rodem z Rosji. Dojdzie do morderstw?

Igrzyska śmierci na żywo – kontrowersyjne reality show rodem z Rosji. Dojdzie do morderstw?

Igrzyska śmierci na żywo – kontrowersyjne reality show rodem z Rosji. Dojdzie do morderstw?

W Rosji powstaje reality show Game2: Winter, które bardzo przypomina filmowe Igrzyska śmierci. Uczestnicy zostaną zesłani na Syberię, gdzie będą musieli przetrwać kilka miesięcy, walcząc o 1.65 mln dolarów.

Twórcą reality show jest nowosybirski miliarder Yevgeny Pyatkovsky. Reklamuje on swój program jako taki, w którym nie obowiązują żadne zasady. Uczestnicy będą musieli spędzić w tajdze dziewięć miesięcy. To miejsce jest ekstremalne dla człowieka – temperatura spada do -40 stopni Celsjusza, zaś w lesie żyją dzikie groźne zwierzęta takie jak chociażby niedźwiedzie czy też wilki.

W programie Game2: Winter ma wziąć udział 30 kobiet i 30 mężczyzn. Wszystko ma być transmitowane w sieci 24h na dobę. Umieszczonych zostanie 2 tys. kamer, zaś uczestnicy będą mieć przy sobie przenośne rejestratory. Całość ma się rozgrywać na powierzchni równej 900 hektarów.

Kandydaci muszą zobowiązać się na piśmie, że w razie wypadku, napaści czy śmierci ani oni, ani ich bliscy nie będą domagać się odszkodowania od producentów. W programie mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat i są zdrowe psychicznie. Za samo uczestnictwo w programie należy zapłacić 165 tys. dolarów. Twórca programu podkreśla, że jeśli coś się stanie, to samo dotarcie na miejsce przez służby ratownicze może zająć wiele czasu.
W oficjalnej zapowiedzi można przeczytać, że dozwolone jest bicie, picie alkoholu, gwałty, a nawet morderstwa. Jednak każdy uczestnik zostanie ostrzeżony, że jeśli dojdzie do popełnienia przestępstwa, zostanie wezwana policja. Jednak w tak ekstremalnych warunkach, w których będzie toczyła się walka o przeżycie, może dojść do wszystkiego. Czy ludzie będą aż tak bardzo przeciwko sobie, gdy będą musieli przeżyć tyle czasu z dala od cywilizacji? Miliarder wierzy w taki scenariusz.

Wszyscy uczestnicy przejdą szkolenie prowadzone przez komandosów ze Specnazu. Podczas programu będą mogli mieć broń białą. Obowiązuje całkowity zakaz broni palnej. Co tydzień, uczestnicy będą mogli prosić widzów o najbardziej potrzebny przedmiot, zaś oglądający będą mogli wpłacić pieniądze na swoich ulubieńców.

Jeśli w ciągu 9 miesięcy w ekstremalnych warunkach przetrwa więcej osób, nagroda zostanie podzielona pomiędzy nich. Game2: Winter będzie tłumaczony na język angielski, niemiecki, hiszpański, chiński oraz arabski. Premiera na tę chwilę nie jest znana.

  • Qwerty

    Po pierwsze premiera jest znana – 1 lipca 2017. Po drugie – każdy uczestnik będzie musiał wpłacić 100.000 rubli, nie wiem jaka jest wartość rubla, ale na pewno mniejsza niż złotówka, a już na 100%
    Mniejsza od dolara. Czyli nie 165.000 dolców.