Home Newsy Ile zarobił Deadpool 2 na świecie? Ten wynik robi wrażenie!

Ile zarobił Deadpool 2 na świecie? Ten wynik robi wrażenie!

Ile zarobił Deadpool 2 na świecie? Ten wynik robi wrażenie!

Padł rekord 20th Century Fox. Deadpool 2 zarobił więcej dolarów na globalnym rynku kinowym niż jakikolwiek inny tytuł, znajdujący się w ofercie wytwórni. 

Ile zarobił w box office Deadpool 2?

Deadpool 2 w weekend otwarcia zarobił 132,2 mln dolarów. Uwzględnić należy jednak fakt, że film w wielu krajach pokazywany był od zeszłej środy (tj. od 16 maja). W ten sposób widowisko posiada już na koncie 176,3 mln dolarów zysku. Taki wynik ustanawia nowy rekord studia 20th Century Fox. Wcześniej zaszczytne miano najszybciej zarabiającego filmu w weekend otwarcia przypadło X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (174 mln dolarów). W tym wypadku światowa premiera widowiska odbyła się również w Chinach. Deadpool 2 poradził sobie bez wsparcia chińskich widzów.

Deadpool pokonał całą grupę Avengers!

Deadpool 2 zadebiutował w 81 krajach, w każdym z nich zajmując pierwsze miejsce w notowaniach box office. Nie zabrakło też kolejnych rekordów. Najlepszym otwarciem może pochwalić się Wielka Brytania – tam widowisko o niepokornym superbohaterze zarobiło 18 mln dolarów. Na kolejnym miejscu plasuje się Korea Południowa – Deadpool 2 zarobił na koreańskim rynku 17 mln dolarów, co stanowi drugie najlepsze otwarcie filmu dozwolonego od 18 roku życia. W Rosji na film studia 20th Century Fox sprzedano 75% kinowych biletów, co łącznie zaowocowało 11,8 mln dolarów zysku. Wśród innych ważnych rynków znalazły się: Australia (11,7 mln dolarów), Meksyk (10,1 mln), Francja (8,3 mln), Niemcy (8,2 mln) oraz Brazylia (7,4 mln).

Drugie miejsce przypadło tym razem Avengers: Wojna bez granic. Film zarobił w miniony weekend 84,8 mln dolarów. Duży spadek spowodowany został malejącym zainteresowaniem chińskiego rynku wobec Avegers 3. Mimo to przedstawiciele studia Walta Disneya nie mają na co narzekać. Wojna bez granic przekroczyła w Chinach imponującą kwotę 301,6 mln dolarów. Wcześniej udało się to jedynie Szybkim i wściekłym 8 (392,8 mln dolarów), Szybkim i wściekłym 7 (390,9 mln) i Transformers: Wiek zagłady (320 mln). Warto również nadmienić, że na koncie najnowszego widowiska Marvel Studios znalazła się już kwota 1,813 miliarda dolarów. W ten sposób Avengers: Wojna bez granic trafiło na czwarte miejsce rankingu box office wszechczasów. Lepiej poradził sobie tylko Avatar (2,788 mln dolarów), Titanic (2,187 mln dolarów) oraz Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy (2,068). Niewykluczone, że Avengers 3 prześcignie siódmy Epizod gwiezdnej sagi.

ZOBACZ TAKŻE: Zobaczyłem zdubbingowany zwiastun Deadpoola 2 i nie wierzę

  • Adrian Solecki

    Dobrze że się sprzedał, sam byłem w kinach na Deadpoolu i Deadpoolu 2, Fox wykonał kawał dobrej roboty, film Logan też był zajebisty, i dodali sceny brutalne, co było dużym plusem, i tak kiedyś brutalne sceny w kinie akcji to było codziennością, tak w dzisiejszych czasach jest to rzadkie zjawisko, na pewno będę czekał na Deadpool 3 bądź jakiś inny podtytuł. Czekam z utęsknieniem