Home Newsy W Wielkiej Brytanii dzieci noszą imiona bohaterów z Gry o tron. Które najpopularniejsze?

W Wielkiej Brytanii dzieci noszą imiona bohaterów z Gry o tron. Które najpopularniejsze?

W Wielkiej Brytanii dzieci noszą imiona bohaterów z Gry o tron. Które najpopularniejsze?

Na całym świecie trwa szał na Grę o tron. Objawia się to również w niecodzienny sposób. Matki z Wielkiej Brytanii swoim dzieciom nadają imiona z popularnego serialu fantasy od HBO.

Jakie imiona z Gry o tron nadają rodzice swoim dzieciom?

W ubiegłym roku w Anglii i Walii urodziły się 302 dziewczynki, którym nadano imię Arya. Rośnie także popularność imienia Khaleesi – 69 dziewczynek nosi takie imię. Oprócz tego statystycy zanotowali 11 Tyrionów, 5 Sans, 4 Daenerys i 3 Brienne.

Arya bardziej popularna niż klasyczne imiona brytyjskie

Imię Arya było częściej nadawane niż tradycyjne Mary (204) i Catherine (163). Z kolei najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki była na Wyspach w 2016 roku Olivia, zastępując na pozycji lidera Amelię, która rządziła w rankingu od 2011 roku.

Jeszcze więcej imion z Gry o tron w przyszłych latach?

Jesteśmy ciekawi, czy rodzice będą zadowoleni, gdy ich ulubiony bohater lub bohaterka zrobi w serialu czynność, z którą nie będą mogli się pogodzić. I czekamy na kolejne lata – szczególnie po wielkim finale Gry o tron, w którym wszystko się może wydarzyć! Nie zmienia to jednak faktu, że lepsze takie imiona niż polskie Jessiki i Brajany…

Nazwalibyście swoje dziecko imieniem bohatera z Gry o tron?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *