Home Newsy Ingress: The Animation – nowe anime nadciąga na Netflixa

Ingress: The Animation – nowe anime nadciąga na Netflixa

Ingress: The Animation – nowe anime nadciąga na Netflixa

Netflix coraz chętniej stawia na anime. Jego kolejnym projektem będzie Ingress: The Animation, bazujące na aplikacji bliźniaczo podobnej do Pokemon GO.

Ingress to protoplasta Pokemon GO – gra bazująca na dokładnie takiej samej mechanice, co późniejsza aplikacja o cyfrowych stworkach oraz ich prawdziwych trenerach. Rozgrywka odbyła się w świecie rzeczywistym, wykorzystując podkłady Google Maps. Aplikacja jest dostępna na dowolnym urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS, zaopatrzonym w odbiornik GPS oraz dostęp do internetu. Jej producentem zostało studio Niantic Labs. Gra spotkała się z gigantycznym uznaniem na globalnym rynku. Dziś, 5 lat po jej premierze powstanie również anime oparte o fabułę rozgrywki – to kolejny oryginalny projekt realizowany przez Netflixa.

Anime Ingress: The Animation na Netflixie

Studio Niantic Labs sprzedało prawa do marki Netflixowi. Owocem ich współpracy będzie anime Ingress: The Animation. Serial toczy się w uniwersum Ingress, w którym dziwna materia przedostaje się do świata za pośrednictwem portali. Może ona wpływać na ludzi w rozmaity sposób. Niektórzy zyskują dzięki niej niewyjaśnione, mentalne moce. Produkcja skoncentruje się na Makoto i Sarah – dwojgu ludzi będących pod wpływem działania materii. Po dotknięciu przedmiotów Makoto widzi ich historię. Sarah potrafi ujrzeć pewne aspekty czasu i przestrzeni.

Makoto – sprawujący funkcję oficera policji – szybko połączy siły z Sarah. Ich trzecim kompanem będzie tajemniczy Jack. Trio zostanie wciągnięta w walkę między Oświeconymi a siłami Ruchu Oporu. Równocześnie bohaterowie postarają się zrozumieć motywy korporacji, która wydaje się wykorzystywać materię do eksperymentów na ludziach.Anime coraz popularniejsze na Netflixie

Anime ma na celu wypromować nową grę Ingress Prime. Prócz tego studio Niantic Labs pracuje obecnie nad aplikacją Harry Potter: Wizards Unite, nazywaną potocznie „Harry Potter GO”. Wraz z sukcesem Pokemon GO twórcy na całym świecie zapragnęli posiąść własne gry poszerzonej rzeczywistości, opartą na znanej franczyzie, która nadałaby kontekstu całej rozgrywce. Zapowiedziano m.in. aplikację z uniwersum Pogromców Duchów, Ghostbusters World.

Z drugiej strony Netflix coraz szerzej otwiera się na produkcje anime. Najlepszym tego dowodem może być nowy repertuar platformy streamingowej, który zapewnia powstanie 2. sezonu Aggretsuko oraz ujawnia daty premier 2. sezonu Castelvanii (26 października) oraz pełnometrażowego Godzilla: City on the Edge of Battle (18 lipca).

ZOBACZ TAKŻE: Nadciąga animacja fantasy na Netflix. Parodia Gry o tron i Władcy Pierścieni od twórcy Simpsonów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *