Home Newsy Jak mógł się skończyć Terminator? Scenarzystka zdradziła oryginalny koniec

Jak mógł się skończyć Terminator? Scenarzystka zdradziła oryginalny koniec

Jak mógł się skończyć Terminator? Scenarzystka zdradziła oryginalny koniec

Terminator uchodzi dziś za niekwestionowany klasyk kina science-fiction. Posiadając mroczny klimat oraz stosunkowo dosadną przemoc, film skierowany był w stronę starszego odbiorcy. Jednak widowisko mogło skończyć się zupełnie inaczej. Współscenarzystka zdradziła oryginalny koniec.

Kiedy w 1984 roku James Cameron stanął za kamerą pierwszego Terminatora, nikt nie spodziewał się, że widowisko wysunie nosa dalej niż poza próg wypożyczalni VHS. Prawda okazała się zupełnie inna. Film – wyprodukowany za 6,4 miliona dolarów – zarobił w kinach na całym świecie kwotę 78,3 miliona dolarów. Szybko zyskał status kultowego, a jego kontynuacja Terminator 2: Dzień Sądu tylko wzmocniła pozycję cyklu na rynku blockbusterów. Niestety, później było znacznie gorzej. Bunt maszyn wywołał wzruszenie ramionami, Ocalenie mogło robić wrażenie co najwyżej na młodzieży wczesnoszkolnej, zaś Genisys to zupełne nieporozumienie. Tak, to ten tytuł, w którym antagonistą jest John Connor (sic!). Czy pierwsza część zyskałaby taką sławę, gdyby James Cameron zdecydował się na inne zakończenia?

Jak mógł się skończyć Terminator?

Finał pierwszego Terminator nie zakończył się szczęśliwie dla wszystkich bohaterów produkcji. Kyle Reese poświęcił życie, by ocalić ukochaną Sarah Connor przed niepowstrzymanym cyborgiem T-800. Przypomnę, że w pierwszej części grana przez Arnolda Schwarzeneggera maszyna kontrolowana była przez siły wroga. Miało się to zmienić dopiero w późniejszych odsłonach serii. James Cameron niekoniecznie chciał umieścić tak ponure zakończenie w swoim filmie. Wolał happy end: Resse’a i Connor obejmujących się na tle szczątek T-800. Co więcej, robot nie powstawał w tej części z martwych jako endoszkielet. Brzmi bardzo naiwnie, nie uważacie?
Współscenarzystka Terminatora, Gale Anne Hurd, zdradziła niedawno alternatywne zakończenie filmu. Wymieniła również osoby, dzięki którym udało się postawić na mroczniejszy i smutniejszy finał:

Istnieje jeszcze wielu innych niedocenionych bohaterów [tej produkcji]. Mogę wymienić nieżyjącego już Lindsleya Parsonsa Sr., który stał na czele firmy ubezpieczeniowej Film Finances z Los Angeles. Był naszym najwierniejszym kibicem. Doskonale wiedział, czym będzie Terminator, podobnie jak Roger Corman. Takich osób było niewiele. Zawsze potrzebujesz ludzi, którzy w ciebie wierzą. Z drugiej strony wymagana jest obecność współtwórców filmu, którzy szczerze powiedzą ci, kiedy dałeś plamy. Lindslay właśnie do nich należał. Roger również. Mieliśmy w nich oparcie.

Terminator 6: wszystko, co wiemy o filmie

Terminator 6 zignoruje wydarzenia z poprzednich części – będzie oficjalną kontynuacją Dnia Sądu. Do produkcji powrócą kultowi aktorzy serii: Arnold Schwarzenegger oraz Linda Hamilton. Główna rola trafiła do rąk Gabriela Luny. Reżyserią zajmie się Tim Miller, a na stanowisku producenta zasiadał James Cameron.

Nowa odsłona przygód Sarah Connor oraz słynnego cyborga trafi na ekrany kin w listopadzie 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Obcy, Terminator, Conan i inni kultowi bohaterowie w wersji anime. Chcielibyście zobaczyć takie wersje?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *