Home Newsy Jak mógł się zakończyć Blade Runner 2049? Finał miał być zupełnie inny

Jak mógł się zakończyć Blade Runner 2049? Finał miał być zupełnie inny

Jak mógł się zakończyć Blade Runner 2049? Finał miał być zupełnie inny

Jak mógł się zakończyć Blade Runner 2049? Film w pierwotnej wersji miał mieć zupełnie inny finał. SPOILERY!

Zakończenie w Blade Runnerze 2049

W filmie kinowym na samym końcu widzimy umierającego K (Ryana Goslinga), który poświęca swoje życie, by Rick Deckard (Harrison Ford) mógł się zobaczyć ze swoją córką. Finał przewrotny, niejednoznaczny i z jednej strony otwarty (o ile kiedykolwiek powstanie kolejna część). Idealnie jednak nadaje się jako emocjonalny finał z niedopowiedzeniem, a gdy ekran ciemnieje i pojawiają się napisy końcowe – widz pozostaje z uczuciem pewnego spełnienia.

Jak mogło wyglądać zakończenie Blade Runnera 2049?

Tymczasem współscenarzysta Hampton Fancher wyjawił, że pierwotnie planowano nieco inne rozwiązanie. Chciał on, aby Deckard umarł na sam koniec. Miało to być przyczyną wcześniejszych wydarzeń, w jakich bohater bierze udział. Na ten pomysł scenarzysta wpadł już w 1986 i konsultował całość z Ridleyem Scottem. Jak sam przyznaje, wizja ta była ogólnie dość przerażająca i w związku z tym, że kultowa postać przeżyła, to pomysł powraca w rozmowach.

Czy będzie Blade Runner 3?

Takie słowa scenarzysty dają jasno do zrozumienia, że twórcy cały czas myślą o tym, by mocniej rozbudowywać to uniwersum. Na stworzenie jednak kolejnej części jest mała szansa. Blade Runner 2049 okazał się porażką finansową w USA po pierwszym weekendzie i nic nie wskazuje na to, aby to się miało zmienić. Film science fiction za to bardzo dobrze obejrzał się w Polsce, co nas ogromnie cieszy! Jednak realizacja kolejnych części stoi pod dużym znakiem zapytania.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Blade Runner z 1982 roku ciągle tak DOBRZE wygląda?