Home Newsy Jak zostać psychopatą? Niesamowity materiał zza kulis Mindhunter

Jak zostać psychopatą? Niesamowity materiał zza kulis Mindhunter

Jak zostać psychopatą? Niesamowity materiał zza kulis Mindhunter

Jednym z niezapomnianych fragmentów serialu Mindhunter była fenomenalna kreacja Camerona Brittona. Aktor wcielił się w postać realnego, seryjnego mordercy, Eda Kempera. Nowy materiał zza kulis serialu zdradza szczegóły doskonałej transformacji Brittona. Ciarki będą chodzić Wam po plecach!

Mindhunter to kryminał jak żaden inny – naszpikowany akademicką wiedzą, brutalny i nonkonformistyczny. Bawiący się ramami gatunkowymi i konwencjami – policjanci i złodzieje odbijają się tutaj pulpową czkawką względem rzetelnej wiedzy. Serial produkowany przez Netflix stanowi adaptację książki Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit Johna Douglasa i Marka Olshakera. Nad wszystkim czuwa wirtuozyjna ręka Davida Finchera, zatem elementy mroku oraz psychoanalityczny sznyt względem postaci stoją tutaj na najwyższym poziomie. Pośród opisywania kolejnych superlatywów produkcji nie można też zapomnieć o znakomitych kreacjach aktorskich!

Seryjni mordercy i doskonała obsada serialu

Aktorską rewelację nie stanowi tu wyłącznie duet Holta McCallany’ego i Jonathana Groffa (znakomicie zdzierającego z siebie wszystkie dotychczasowe stygmatyzacje). Prawdziwą wisienkę na torcie okazały się fenomenalne role seryjnych morderców. Co ciekawe, każda kreacja nawiązywała do realnej postaci! Tuż po premierze Mindhunter pisaliśmy o ich znakomitej charakteryzacji oraz podobieństwie aktorów do odgrywanych zbrodniarzy. Należy nadmienić jednak, że prócz perfekcyjnego wyglądu, każdy z aktorów bezbłędnie zgłębił się w zakątki umysłu kreowanych bohaterów. W ten sposób rozmowy agentów FBI, prowadzone z socjopatycznymi mordercami, wywoływała przyspieszone bicie serca. Jeśli miałbym natomiast wskazać jedno nazwisko z tego grona, które na stałe zapadło mi w pamięci, wybór bez wątpienia padłby na Camerona Brittona.

W wywiadzie dla Deadline aktor wyznał, że początkowo trudno było mu się wcielić w postać seryjnego mordercy:

Żaden aktor nigdy nie powinien osądzać odgrywanego bohatera. Przyznaję, początkowo było to trudne… Odkryłem jednak sposób, który sprawia, że seryjny morderca może wydać się empatyczny dla szerszej widowni. Zagrałem go jako osobę udającą swoją empatię! Postać Kempera zakłada permanentną maskę. Doskonale wyćwiczył on rolę, w którą się wciela. To postać wewnątrz postaci, perswadująca na widzu poczucie współczucia.

Zobaczcie ten niesamowity materiał zza kulis Mindhunter:
Ed Kemper zamordował 10 osób, w tym swoich dziadków oraz matkę. Obecnie odbywa wyrok w California Medical Facility. 1. sezon serialu Mindhunter jest już dostępny na platformie Netflix (i szczerze Wam go polecam!). Nie wiadomo, kiedy swoją premierę otrzyma 2. sezon produkcji.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale dokumentalne Netflixa

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *