Home Newsy Jaka będzie Diuna od reżysera Blade Runnera 2049? „Gwiezdne wojny dla dorosłych”

Jaka będzie Diuna od reżysera Blade Runnera 2049? „Gwiezdne wojny dla dorosłych”

Jaka będzie Diuna od reżysera Blade Runnera 2049? „Gwiezdne wojny dla dorosłych”

Denis Villeneuve, reżyser Blade Runnera 2049 i Nowego początku, przymierza się powoli do ekranizacji Diuny. Co wspólnego film będzie miał z Gwiezdnymi wojnami?

Jak będzie nowa Diuna? Denis Villeneuve kategorycznie stwierdził, że nie będzie miała żadnych powiązań z adaptacją z 1984 roku w reżyserii Davida Lyncha, którą bardzo ceni. Tym razem jednak ma swoją wizję na ekranizację prozy Franka Herberta.

Co Diuna ma wspólnego z Gwiezdnymi wojnami?

W wywiadzie dla serwisu Fandom reżyser jednak zaskoczył, ale z drugiej strony – ma sporo racji w tym co powiedział.

„Większość pomysłów Gwiezdnych wojen wzięła sie z Diuny. To będzie wyzwanie. Moją ambicją jest, by stworzyć film w klimacie Gwiezdnych wojen, których nigdy nie widziałem. To będą swoiste Gwiezdne wojny dla dorosłych. Zobaczymy, co mi z tego wyjdzie.”

Czy filmowa Diuna powstanie?

Przypomnijmy, że Brian Herbert potwierdził na swoim twiterze, że Denis Villeneuve zajmie się reżyserią Diuny dla studia Legendary Pictures. Aktualnie jednak trwają prace nad scenariuszem i dopiero wtedy zapadanie ostateczna decyzja. Trzymamy kciuki, że mimo klapy finansowej Blade Runnera 2049, film powstanie.Jak mógłby wyglądać film? Te prace są świetne

Fani nie mogą się doczekać tej produkcji science fiction. Nic dziwnego – seria Diuna uznawana jest za jedną z najsłynniejszych powieści w swoim gatunku, które wpłynęły na kolejne pokolenia twórców. Simon Goinard, artysta koncepcyjny stworzył całą serię klimatycznych grafik. Nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby w podobnym stylu wyglądał film.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki science fiction, które WARTO przeczytać

Comment(2)

  1. Fani Diuny by na to raczej nie wpadli – w tym ja. Ale facet ma racji wiele – byle tylko nie ugwiezdnowojnił Diuny, lecz raczej odwrotnie

  2. Czytałem diunę. Do androidów które śnią/marzą o elektrycznych owcach przymierzam się. Lubię też star wars. Blade runner nie dał dużo kasy bo jest dobry. Większość społeczeństwa nie ogarnia filmów innych niż avatar czy avengers. Jeśli ma ktoś nakręcić diunę to może właśnie on. Byle nie disney. Pozdrawiam.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *