Home Newsy Jaki wpływ miał Harrison Ford na film Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie?

Jaki wpływ miał Harrison Ford na film Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie?

Jaki wpływ miał Harrison Ford na film Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie?

W tym tygodniu w sieci nareszcie zadebiutował zwiastun długo oczekiwanego Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. Materiał podzielił fanów – wielu z nich nie zaakceptowało Aldena Ehrenreicha w roli młodego pilota Sokoła Millenium. Jak się jednak okazało, oryginalny odtwórca postaci, Harrison Ford, posiadał znaczący wpływ na rozwój bohatera oraz konceptualną wizję fabuły.

Choć wielu fanów spodziewało się, że Han Solo okaże się spektakularną klapą, oficjalny zwiastun widowiska zaprzecza takim spekulacjom. Produkcja kipi od natłoku akcji oraz mrocznych lokacji, Alden Ehrenreich doskonale odnajduje się w roli kosmicznego przemytnika, a przez ekran przewija się masa nowych bohaterów. Najnowsze wypowiedzi szefostwa Lucasfilm wskazują jednak, że nic nie byłoby takie same, gdyby nie pomoc Harrisona Forda.

Aktor wcielał się w postać Hana Solo w latach 1977-1983, by w 2015 roku po raz ostatni usiąść za sterami Sokoła Millenium. Nikt nie zna postaci męża Lei tak dobrze, jak on sam.

Han Solo - kadr z filmu
Fot. Disney

Han Solo powraca

Aktor nie wszedł w skład oryginalnej ekipy, pracującej nad realizacją filmu. Mimo to sumiennie udzielał rady członkom zespołu. W zeszłym roku, na krótko przed rozpoczęciem prac na planie, Ford spotkał się z Aldenem Ehrenreichem, by wspólnie omówić postać Hana Solo. Później, gdy z projektu usunięci zostali Chris Miller i Phil Lord, aktor spotkał się nowym reżyserem przedsięwzięcia, Ronem Howardem.

Prezes studia Lucasfilm, Kathleen Kennedy, rzuciła trochę światła na rolę Forda w rozwoju kolejnej części Gwiezdnych Wojen – Historii:
Ford zrobił dla Aldena coś wspaniałego. Przytoczył mu swoje refleksje po przeczytaniu scenariusza Gwiezdnych Wojen. Opisał mu wizję George’a na postać Hana Solo oraz dokładnie opowiedział o rozmowach, prowadzonych z reżyserem, dzięki którym postać kosmicznego przemytnika rozwinęła się. Wkład Forda w prace nad widowiskiem jest nieoceniony. Nawet podczas realizacji filmu na planie, Alden wspominał o pewnych aspektach, na które uwagę zwrócił mu aktor.

Fragmenty zwiastuna wskazują, że Ehrenreich faktycznie poczuł ducha nowej przygody – jego sposób gry doskonale oddaje cechy ironicznego, aroganckiego i pewnego siebie przestępcy z odległej galaktyki.

Ron Howard na planie Hana Solo
Fot. Disney

Twórca Grincha w odległej galaktyce

Z pomocy Forda skorzystał również Ron Howard. On także zachwala sobie pomoc znakomitego aktora.Howard został wezwany przez studio Lucasfilm na początku wakacji, aby ugasić pożar po dwójce reżyserów: Chrisie Millerze i Philu Lordzie. Ze studiem Lucasfilm poróżniła ich odmienna wizja artystyczna – mimo to wspomniany duet panoszył się po planie, narzucając własny punkt widzenia historii. Howard otrzymał około ośmiu miesięcy na zaznajomienie się z fabułą produkcji, realizacją przedsięwzięcia oraz procesem postprodukcji, wieńczącej prace nad filmem. Udało mu się wywiązać z zadania dzięki pomocy Harrisona Forda, o czym twórca szczerze wspomina:

Harrison to refleksyjny aktor i artysta. Bardzo chciałem poznać jego sposób patrzenia na tę postać. Ford zwrócił uwagę, że Han Solo jest kimś w rodzaju sieroty, przez co równocześnie stara się nawiązać więź z drugim człowiekiem i walczy z nim. To bardzo interesujące.

Ford nigdy nie narzucał kierunku fabuły widowiska. Jego recenzja scenariusza Soldana Kasdana okazała się pozytywna. Czyżby Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie okazał się znakomitym widowiskiem?

ZOBACZ TAKŻE: Harrison Ford popełnił fatalną pomyłkę! O włos od katastrofy lotniczej

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *