Home Newsy Jakie filmy ściągali Polacy w 2016 roku?

Jakie filmy ściągali Polacy w 2016 roku?

Jakie filmy ściągali Polacy w 2016 roku?

Firma Anti-Piracy Protection, która monitoruje w Polsce piracki rynek filmowy w sieci, sprawdziła jakie filmy najczęściej ściągali Polacy w 2016 roku. Co na pierwszym miejscu?

Wśród dziesięciu filmów, aż dziewięć to hollywoodzkie produkcje, jednak na pierwszym miejscu niechlubnego rankingu znalazł się polski film. Dane zostały zebrane z wszystkich rodzajów serwisów pirackich – mowa tutaj o streamingu, ściąganiu plików oraz pobieraniu torrentów. Nie brano tutaj pod uwagę filmów, które pojawiły się w obiegu pirackim pod koniec roku.

Niedawno informowaliśmy o tym, że zamknięty został popularny piracki serwis Kinoman.tv – poleciliśmy wówczas miejsca, gdzie legalnie można zobaczyć filmy i seriale online. Wciąż jednak w Polsce (mimo rekordowej liczby sprzedanych biletów do kin) rynek piracki kwitnie.

Sprawdźcie również, jakie filmy najchętniej ściągano na świecie w 2016 roku – lista się mocno różni od tej poniższej. Z kolei wśród ściąganych seriali w 2016 roku lider niechlubnego rankingu od lat pozostaje ten sam.

Jakie filmy ściągali Polacy w 2016 roku?

1. Pitbull. Nowe porządki
2. Iluzja 2
3. Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości
4. Co Ty wiesz o swoim dziadku?
5. Deadpool
6. Bogowie Egiptu
7. Warcraft: Początek
8. Obecność 2
9. Legion Samobójców
10. Dzień Niepodległości: Odrodzenie