Home Newsy Tak wygląda Joaquin Phoenix jako Joker. Jak Wam się podoba?

Tak wygląda Joaquin Phoenix jako Joker. Jak Wam się podoba?

Tak wygląda Joaquin Phoenix jako Joker. Jak Wam się podoba?

Kultowy złoczyńca z ulic Gotham City niedługo otrzyma swój pierwszy solowy film. Postać Jokera zagra Joaquin Phoenix. Niedawno aktor zaprezentował się na pierwszym materiale z widowiska, później do sieci trafiły kolejne zdjęcia z planu. Jak Wam się podoba Joaquin Phoenix jako Joker?

Joaquin Phoenix wystąpi w filmie Joker, wcielając się w tytułową postać. Widowisko produkowane jest przez Warner Bros. oraz DC Films. Nie zostanie powiązane z kinowym uniwersum DC. Przedstawiciele studia zapowiedzieli, że wraz z niepowodzeniem takich filmów, jak Liga Sprawiedliwości czy Batman v Superman. Świt sprawiedliwości, pragną zrealizować szereg autonomicznych tytułów. Filmy skupią się na solowych przygodach bohaterów komiksów. Joker – reżyserowany przez Todda Phillipsa – opowie historię przemiany zwykłego everymana, Arthura Flecka, w psychopatycznego szaleńca, zagrażającego Batmanowi oraz całemu miastu. Superbohater prawdopodobnie nie pojawi się w fabule filmu. Akcja osadzona została przed zabójstwem rodziców Bruce’a Wayne (a więc przed symbolicznym momentem przemiany chłopaka w Człowieka-nietoperza), o czym świadczy obecność w widowisku jego ojca, Thomasa.

FOTO: Joaquin Phoenix jako Joker!

Nic dziwnego, że do roli Księcia Zbrodni z Gotham City zatrudniony został sam Joaquin Phoenix. Wcześniej w Jokera wcielali się największe nazwiska z Hollywoodu – u Tima Burtona zagrał Jack Nicholsona, w Mrocznym Rycerzu chaos rozpętał z kolei niezastąpiony Heath Ledger. Po drodze napatoczył się jeszcze Jaret Leto, jednak jego kreację postanowiłem przemilczeć. Twórcy Jokera musieli zatem zaangażować aktora, który zdoła podołać porównaniom do wcześniejszych interpretacji tej postaci. Wybór padł na Joaquina Phoenixa. Słusznie – aktor uchodzi dziś za jednego z najznakomitszych wirtuozów dużego ekranu.

Jak zatem prezentuje się Phoenix w roli Jokera? Niedawno w sieci zadebiutowały pierwsze zdjęcia, przedstawiające psychopatycznego clowna. Charakteryzatorzy odeszli od schludnego wizerunku gangstera z filmu Burtona oraz od socjopatycznego designu z twarzą oszpeconą szramami w kształcie uśmiechu (Mroczny Rycerz). Najnowsza interpretacja Jokera nawiązuje do cyrkowego makijażu clowna. Farba została nałożona chaotycznie, wprowadzając dysharmonię na twarzy antybohatera – efekt zaburza poczucie stabilność psychicznej ukazanej postaci:View this post on Instagram

Camera test (w/ sound). Joker.

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips1) on

TMZ opublikowało z kolei krótki materiał wideo z szalejącym na planie Jokerem:

Wszystkie aktorskie interpretacje Jokera

Charakteryzacja Joaquina Phoenixa wydaje się nałożona na szybko. Inaczej, niż miało to miejsce przy okazji Jokera w Legionie Samobójców. Wtedy twarz Jareda Leto oraz całe jego ciało skąpane zostało tajemniczą bielą za sprawą radioaktywnych chemikaliów. Książę Zbrodni w interpretacji Phoenixa jest zwykłym przebierańcem. Redaktorzy z Rotten Tomatoes postanowili zestawić ze sobą wszystkie oblicza tajemniczego, czarnego charakteru:
Joker: kiedy premiera filmu?

Todd Phillips systematycznie dzieli się w mediach społecznościowych kolejnymi materiałami z filmu. Niedawno zaprezentował również zdjęcie przepięknej aktorki, która dołączyła do obsady Jokera. Mowa o Zazie Beets. Masowa widownia może kojarzyć ją z roli Domino w Deadpoolu 2:

Joker – według wstępnych założeń – trafi na ekrany kin 4 października 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najgorszy aktor świata zagrał Jokera! Wypadł lepiej niż… Jared Leto

  • Esagie

    Dla mnie jak dotąd Heath Ledger jest jedynym prawilnym Jokerem. Ale czas pokaże 😉