Home Newsy Joker 2: czy powstanie kontynuacja hitu DC? Sprawę komentuje Joaquin Phoenix.

Joker 2: czy powstanie kontynuacja hitu DC? Sprawę komentuje Joaquin Phoenix.

Joker 2: czy powstanie kontynuacja hitu DC? Sprawę komentuje Joaquin Phoenix.

Joker szturmuje obecnie kina na całym świecie. Pomimo popularności filmu wśród widzów nie wiadomo, czy kontynuacja kiedykolwiek powstanie. Sprawę w tej kwestii zajął Joaquin Phoenix. Z jego słów wynika, że szanse na Jokera 2 są niewielkie.

Joker bije rekord za rekordem. Zajął m.in. pierwsze miejsce wśród najbardziej kasowych premier października na amerykańskim rynku. W samych Stanach Zjednoczonych zarobił w weekend otwarcia 93,5 mln dolarów. Wcześniej październikowe podium należało do widowiska Marvela, Venomu. W sumie Joker zarobił już 248 tys. dolarów w kinach na całym świecie.

Krytycy są podzielenie co do jakości widowiska DC, chociaż po premierze w Wenecji zdecydowaną przewagę miały pochlebne recenzje. Film zajął na festiwalu pierwsze miejsce w najważniejszej kategorii. Po światowej premierze widownia niemal jednogłośnie uznała Jokera za arcydzieło. Na portalu IMDb widowisko znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce najlepszych filmów wszech czasów. Nic dziwnego, że w sieci pojawiły się pytania o możliwość powstania kontynuacji. Odpowiedział na nie aktor Joaquin Phoenix oraz reżyser Todd Phillips.

Joker 2 – czy powstanie kontynuacja?

Reżyser Jokera był wielokrotnie pytany o powstanie kolejnej części. Odpowiadał dość enigmatycznie. Czasem negował możliwość realizacji Jokera 2. Innym razem mówił, że jeśli Phoenix wyrazi chęć na udział w sequelu, on nie będzie miał ku temu żadnych przeciwwskazań. Każdorazowo podkreślał jednak, że w momencie pisania filmu nie planował powstania kontynuacji.

Joaquin Phoenix, brawurowo wcielił się w postać Jokera. Bez niego film byłby co najmniej niepełny. Aktor dużo schudł oraz do perfekcji opanował kreowanie dwóch skrajnych wizerunków psychicznego Arthura Flecka. Zapytany o Jokera 2, odpowiedział:

Rozmawialiśmy dużo z Toddem na temat przyszłości naszej współpracy. Pojawiły się również kwestie związane z Jokerem. Co możemy jeszcze zrobić z tą postacią? […] Gdybyśmy mogli to zrobić, już teraz zaczęlibyśmy kręcić kontynuację. Możliwości wykorzystania tej postaci w jakiś ciekawy sposób są nieskończone. […] Nie mamy jednak żadnego planu na sequel.

Joker — zwiastun:

Joker — co dalej z postacią?

Mam nadzieję, że Joker nie wejdzie w skład większej serii filmów i nie stanie się wkrótce originem złoczyńcy z nowego Batmana. Tym bardziej, że Todd Phillips nie wykreował postaci na komiksowego antagonistę do spraw superbohaterskich. Niemniej, z przyjemnością zobaczyłbym jeszcze raz niesamowitą kreację Joaquina Phoenixa w nowym filmie.

Joker — premiera

Joker trafił na ekrany polskich kin 8 października 2019 roku. Gorąco polecam Wam wybrać się na sens!

ZOBACZ TAKŻE: Władca Pierścieni, Batman i inne tytuły filmów po kaszubsku? Jo! Te plakaty rozbawią Was do łez