Home Newsy Joker 2 powstanie! Reżyser Todd Phillips może nakręcić też inne filmy DC

Joker 2 powstanie! Reżyser Todd Phillips może nakręcić też inne filmy DC

Joker 2 powstanie! Reżyser Todd Phillips może nakręcić też inne filmy DC

Reżyser Todd Phillips oraz aktor Joaquin Phoenix przez długie tygodnie zarzekali się, że nie staną za kamerą Jokera 2. Sytuacja się zmieniła. Kontynuacja hitu DC jednak powstanie. Kto wie, czy inne genezy złoczyńców z komiksów również nie trafią na duże ekrany.

Krótko po premierze Jokera jego reżyser Todd Phillips spotkał się przewodniczącym Warner Bros. Pictures Group, Tobym Emmerichem. Widowisko zarobiło w weekend otwarcia 96 milionów dolarów. Twórca miał zatem powody, aby stawiać swoim wydawcom nowe warunki umowy. Chciał zrealizować historie narodzin innych złoczyńców z komiksów DC. Emmerich wstrzymał się z przyznaniem mu praw do postaci, takich jak Darkseid czy Brainiac. Teraz, kiedy Joker przekroczył miliard dolarów, Phillips powrócił do pertraktacji.

Joker 2 powstanie – kto reżyserem?

Joker zarobił obecnie nieco ponad miliard dolarów w światowym box office. Zarżnięcie kury, która znosi złote jaja, byłaby najgorszą decyzją ze strony Warner Bros. Chociaż Todd Philipps oraz Joaquin Phoenix na początku zarzekali się, że nigdy nie staną za kamerą Jokera 2, teraz ich decyzja nie jest wcale taka oczywista.
Reżyser prowadzi rozmowy ze studiem Warner Bros. w sprawie powrócenia na swoje stanowisko przy tworzeniu sequela. Negocjacje prowadzi również scenarzysta Jokera, Scott Silver.

The Hollywood Reporter podaje również, że Todd Phillips został zakontraktowany do jeszcze jednego filmu DC.

Joker – zwiastun:

Joker – fabuła

Joker jest przejmującym widowiskiem o szarym człowieku, everymanie z zaburzeniami psychicznymi. Wciągnięty w sieć nieprzychylnych wydarzeń, bohater popada w coraz większy obłęd, w następstwie czego wytwarza swoje alter ego – tytułowego zabójczego klowna z Gotham City. Film nie jest superbohaterskim mordobiciem. Zamiast kina spod znaku Marvela, Todd Phillips zaprezentował film społecznie zaangażowany, dodatkowo eksponujący pustkę współczesnej kultury rozrywkowej.

Nie pasuje mi jednak produkcja sequela Jokera. Film stanowił na tyle koherentne dzieło, silnie stojące na własnych nogach, że wszelkie próby dopisywania ciągu dalszego tylko spłycają jego pierwotny przekaz. Oczywiście, nie mogę się doczekać Joaquina Phoenixa, który wraca do roli psychopaty. Aktor okazał się nieoceniony w kreacji złoczyńcy DC. Przekaz Jokera uważam jednak za zamknięty i w pełni hermetyczny. Nie ma sensu ciągnąć tej serii. Moim zdaniem doskonały wynik box office tylko zaszkodził widowisku.

Joker – box office filmu DC

Joker jest czwartym widowiskiem Warner Bros. na bazie komiksów DC, które przekroczyło miliardów dolarów w światowym box office. Wcześniej podobny wynik uzyskały tylko:

Joker 2 – premiera

Szczegóły Jokera 2 nie są jeszcze znane. Będziemy informować was na bieżąco na temat nowego projektu pod szyldem DC.

ZOBACZ TAKŻE: Joker: czy Arthur Fleck zabił swoją sąsiadkę Sophie? Twórca komentuje

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *