Home Newsy Joker będzie tylko dla dorosłych. Co to znaczy dla fabuły? Nowe zdjęcia filmu DC

Joker będzie tylko dla dorosłych. Co to znaczy dla fabuły? Nowe zdjęcia filmu DC

Joker będzie tylko dla dorosłych. Co to znaczy dla fabuły? Nowe zdjęcia filmu DC

Jedno zdjęcie zza kulis wystarczyło, aby Joker trafił do czołówki najbardziej oczekiwanych filmów 2019 roku. Pierwszy zwiastun tylko wzmógł nadzieje względem widowiska DC. Nie wszyscy jednak będą mogli zobaczyć tytuł z Joaquinem Phoenixem. Twórcy zdradzili kategorię wiekową.

Na przekór malkontentom kinowego uniwersum DC, studio Warner Bros. próbuje udowonić, że potrafi nakręcić dobry film z bohaterami z komiksów. Joker prezentuje się jako ambitne przedsięwzięcie, wchodzące do głowy morderczego klowna z ulic Gotham City. Decyzja wydaje się trafiona zwłaszcza w 2019 roku, kiedy dużą popularnością cieszą się filmy o psychopatycznych mordercach (by wspomnieć tytuły jak Podły, okrutny, zły albo Dom, który zbudował Jack). Psychoanaliza niebezpiecznego pacjenta z powieści graficznych? Dlaczego nie! Zwłaszcza gdy w tytułowego przestępcę wciela się Joaquin Phoenix.

Joker — znamy kategorię wiekową filmu DC

Fabuła Jokera przypomina tę z komiksu Zabójczy żart Alana Moore’a. Widzowie zobaczą przemianę szarego everymana w najgroźniejszego psychopatę z Gotham City. Pierwszy zwiastun ujawnił wiele szczegółów nadchodzącego widowiska. Akcja rozegra się w 1981 roku. Ukaże historię Arthura Flecka, próbującego zaistnieć w środowisku stand-upów. Odepchnięty przez społeczeństwo, stopniowo odkryje swoją mroczną naturę. Film DC będzie dopracowany pod każdym względem – w dotychczasowej zapowiedzi wideo cała przestrzeń oddaje niestabilny stan psychiczny morderczego klowna. Dowiedzieliśmy się również, że Joker otrzyma kategorię wiekową R. Informację przekazał reżyser, Todd Phillips.

Według amerykańskiego systemu oceniania filmów R-ka oznacza, że widowisko nie zostanie przeznaczone dla nastolatków poniżej 17 roku życia. Chyba że ci wybiorą się na seans pod opieką dorosłego. Zaleca się, aby rodzice przeczytali więcej informacji o filmie, zanim pójdą do kina z dziećmi. W polskim systemie klasyfikacji R-ka odpowiada kategorii 16+.

Joker — zwiastun:
Joker: co R-ka znaczy dla fabuły?

Skoro film został przeznaczony dla dorosłych, oznacza to, że twórcy przygotowali naprawdę mroczny obraz obłędu i szaleństwa. Nie zabraknie brutalnych scen oraz nagości. Nemezis Batmana (w świecie bez Mrocznego Rycerza) da upust morderczemu instynktowi. Z drugiej strony osaczająca go rzeczywistość — w tym: mieszkańcy Gotham City — mogą okazać się równie bestialscy, jak sam Joker. To właśnie całe środowisko sprawi, że Arthur Fleck przetransformuje się w morderczego klowna. Biorąc pod uwagę zawartość fabularną Jokera, kategoria R pasuje tutaj znacznie lepiej niż np. w tegorocznym Hellboyu.

Joker: nowe zdjęcie zza kulis filmu DC

View this post on Instagram

Finishing touches.

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips1) on

Podpis: ostatnie dociągnięcia może zwiastować zakończenie etapu postprodukcji. Czyżby Joker był już gotowy?

Joker: obsada

Zazie Beetz zagra w filmie samotną matkę, która wzbudza zainteresowanie Jokera. Robert De Niro wcieli się w gospodarza talk show. Mężczyzna sprawi, że główny bohater wejdzie na drogę zbrodni. Frances Conroy zagra Penny, matkę Jokera (spodziewajcie się freudowskich motywów). Brett Cullen wystąpi jako Thomas Wayne. W filmie zobaczymy również młodego Bruce’a Wayne’a (Dante Pereira-Olson) oraz Alfreda Pennywortha (Douglas Hodge).

Joker: data premiery

Reżyser, Todd Phillips, zwięźle opowiedział o gatunku filmowym Jokera: tragedia. Widowisko DC zadebiutuje na ekranach kin w październiku 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów

 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *