Home Newsy Joker: Bruce Wayne pojawi się w filmie. Kto zagra przyszłego Batmana i Alfreda?

Joker: Bruce Wayne pojawi się w filmie. Kto zagra przyszłego Batmana i Alfreda?

Joker: Bruce Wayne pojawi się w filmie. Kto zagra przyszłego Batmana i Alfreda?

Trwają prace nad filmem Joker. Fabuła skupi się na genezie najgroźniejszego przestępcy z Gotham City. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w widowisku pojawi się Bruce Wayne oraz Alfred Pennyworth.

Joker stanowi nietuzinkowe podejście w przemyśle popkulturowym. Chociaż widowisko bazuje na komiksach DC, nie będzie związane z kinowym uniwersum superbohaterów. Co za tym idzie: nie zobaczymy tam koszmarnej interpretacji morderczego clowna w wykonaniu Jareda Leto. Jokera zagra Joaquin Phoenix. Obok niego pojawią się inne postacie z kart komiksów DC. Najnowszy raport wskazuje, że w filmie wystąpi młody Bruce Wayne oraz jego oddany lokaj Alfred Pennyworth. Wiemy nawet, kto wcieli się w obie postacie.

Joker: kto zagra młodego Bruce’a Wayne?

Bruce Wayne zdecydował się ubrać kostium Batmana po tym, jak Joe Chill zamordował jego rodziców. Doniesienia z planu wskazują, że w Jokerze pojawi się postać Thomasa Wayne’a – mężczyzna będzie startował w wyborach na prezydenta Gotham City. Skoro panicz Bruce (jeszcze) nie został osierocony, nie zobaczymy tam Mrocznego Rycerza. Ciekawi mnie jednak obecność młodego superbohatera w ramach opowiadanej historii. Podejrzewam, że zarówno on, jak i wierny lokaj Alfred, pojawią się w filmie wyłącznie w ramach krótkiego cameo. Joker skupi się na tytułowym złoczyńcy. Korzenie historii sięgają kultowego komiksu „Zabójczy żart” Alana Moore’a. Tam również obserwowaliśmy szarego everymana, dla którego jeden felerny dzień okazał się zalążkiem narodzin najniebezpieczniejszego wroga Batmana.
Młoda interpretacja panicza Bruce’a pojawiła się już w serialu Gotham. Nastolatka grał wówczas David Mauzouz. W Jokerze pojawi się najmłodsze wcielenie postaci z komiksów DC. Nowym Brucem Waynem został Dante Pereira-Olson. Co ciekawe, aktor ma już doświadczenie na planie kina superbohaterskiego. Wcześniej zagrał epizodyczną rolę w serialu Jessica Jones.

Joker: kto zagra Alfreda Pennywortha?

Trafiali się lepsi i gorsi odtwórcy Jamesa Gordona. Batman posiadał wielu znakomitych interpretatorów i… George’a Clooneya. Każdy aktor – z lepszym lub gorszym skutkiem – próbował na swój własny, oryginalny sposób wcielić się w postać Jokera. Jest tylko jedna postać w przepastnej skarbnicy DC, której casting zawsze wypada bezbłędnie: mowa oczywiście o Alfredzie Pennyworthcie. Nawet w koszmarnym Batmanie V Supermanie, wcielający się w lokaja Jeremy Irons był jedyną ostoją szczęścia i spokoju w całej tej napuszonej plątaninie nadpobudliwego Luthora i depresyjnego Człowieka ze stali. Czy reguła sprawdzi się również w przypadku Jokera? Owszem.

W rolę Alfreda Pennywortha wcieli się Douglas Hodge, aktor znany przede wszystkim z produkcji telewizyjnych, jak Mansfield ParkBlack Mirror czy Nocny recepcjonista.

Joker: kiedy data premiery?

Prace na planie rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. Od tego czasu sieć nieustannie wypełniają zdjęcia zza kulis produkcji. Fabuła filmu osadzona została w latach 80-tych ubiegłego wieku. Za scenariusz odpowiada Todd Phillips oraz Scott Silver. Pierwszy ze wspomnianych filmowców wyreżyseruje widowisko.

Joker trafi na ekrany kin w październiku 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netflixa. Dlaczego nie trafił do obsady?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *