Home Newsy Joker: film DC bije kolejne rekordy. Ile dolarów już zarobił?

Joker: film DC bije kolejne rekordy. Ile dolarów już zarobił?

Joker: film DC bije kolejne rekordy. Ile dolarów już zarobił?

Joker cieszy się niesłabnącą popularnością od dnia premiery na festiwalu w Wenecji. Film DC pobił już sporo istotnych rekordów. Okazał się m.in. najbardziej dochodowym widowiskiem z kategorią wiekową R.

Joker nie jest zwykłym kinem superbohaterskim, tylko przejmującą historią o frustracji i szaleństwie. Duże znaczenie w sukcesie widowiska miało obsadzenie w głównej roli Joaquina Phoenixa. Tym samym aktor wpisał się do kanonu ikonicznych kreacji Króla Zbrodni z ulic Gotham City. Dotąd znajdowali się w nim: Jack Nicholson, Mark Hamill, Cesar Romero oraz Heath Ledger.

Który odtwórca Jokera okazał się najlepszy? Bez znaczenia. Każdy twórca, który podejmował się interpretacji postaci z komiksów, osadzał ją w innym kontekście i autonomicznej stylistyce. Co za tym idzie, każdy aktor doskonale wywiązał się ze swojej roli w ramach objętej estetyki. I celowo nie przywołuję tutaj Jareda Leto z Legionu Samobójców, bo chyba wszyscy jednogłośnie zgodzimy się, że ta rola była koszmarem na dwóch nogach, w tatuażach i złotych zębach.

Joker – najważniejsze rekordy, które pobił film DC:

  • Najbardziej dochodowy film wszech czasów z kategorią wiekową R

Padł najdłużej wyczekiwany rekord w historii filmów DC. Joker wspiął się na szczyt najbardziej dochodowych widowisk wszech czasów z kategorią wiekową R. Wspomniane ograniczenie oznacza, że na film mogą się wybrać tylko pełnoletnie osoby. Wcześniej podium należało do nieokrzesanego najemnika z Marvela. Deadpool zarobił w kinach na całym świecie 783 mln dolarów. Joker – 852 mln dolarów.

  • Najlepsze październikowe otwarcie wszech czasów w Stanach Zjednoczonych

Wcześniej pierwsze miejsce piastował Venom. Widowisko Marvela zarobiło w weekend otwarcia 80,3 mln dolarów. Warto również wspomnieć, że kiepski film z Tomem Hardy w głównej roli posiadał kategorię wiekową PG-13. Był zatem dostępny dla większej grupy odbiorców. Joker – pomimo kategorii R – zarobił w weekend otwarcia 96 mln dolarów.

  • Najlepsze październikowe otwarcie wszech czasów w krajach poza Stanami Zjednoczonymi

W tej kategorii pierwsze miejsce również należało do filmu Venom. Widowisko zarobiło w weekend otwarcia 127,5 mln dolarów. Chodzi oczywiście o dochód ze wszystkich kin poza Stanami Zjednoczonymi. Najwyraźniej tworzenie solowych filmów o ikonicznych złoczyńcach okazało się dochodowym zajęciem dla amerykańskich koncernów. Joker zarobił bowiem 151 mln dolarów.

Joker – zwiastun:

Joker – pozostałe rekordy, które pobił film DC:

  • Najlepsze październikowe otwarcie w kinach IMAX;
  • Najlepsze październikowe otwarcie wszech czasów;
  • Najlepsze otwarcie w karierze Todda Phillipsa;
  • Najlepsze otwarcie w karierze Joaquina Phoenixa;
  • Najlepsze otwarcie w karierze Roberta De Niro;
  • Największe otwarcie w Stanach Zjednoczonych (pod względem ilości wyświetlanych ekranów);
  • Najlepsze otwarcie filmu Warner Bros. od dwóch lat.

Joker – gdzie oglądać film DC?

Joker trafił na polskie ekrany 4 października 2019 roku. Musicie pośpieszyć się z wizytą w kinie, ponieważ ten już wkrótce zniknie z repertuarów. Uwierzcie, nie zmarnujecie czasu.

Wciąż nie dowiedzieliśmy się, czy w wyniku globalnego fenomenu, jakim okazał się Joker, twórcy zdecydują się na powstanie kontynuacji.

ZOBACZ TAKŻE: Joker: czy Arthur Fleck zabił swoją sąsiadkę Sophie? Twórca komentuje

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *