Home Newsy Kogo chce Warner Bros. w roli Jokera? To nazwisko szokuje… To by była bomba!

Kogo chce Warner Bros. w roli Jokera? To nazwisko szokuje… To by była bomba!

Kogo chce Warner Bros. w roli Jokera? To nazwisko szokuje… To by była bomba!

Warner Bros. planuje zrobić solowy film o Jokerze. Kto miałby zagrać główną rolę? To nazwisko zwala z nóg!

Kilka dni temu pojawiły się informacje o tym, że studio Warner Bros. planuje zrealizować film o Jokerze, który ma przedstawić genezę tego słynnego bohatera. Całość nie miałaby nawiązywać do budowanego aktualnie uniwersum DC, lecz być osobną historią. Stąd też w planach brak miejsca dla Jareda Leto. Obstawiano, że w rolę Jokera zobaczylibyśmy młodego aktora. Tymczasem…

Kogo chce Warner Bros. w roli Jokera?

Hollywoodzkie studio na pokładzie w roli producenta ma Martina Scorsese, który ma odpowiednio kierować reżysera Toda Phillipsa. Film miałby rozgrywać się w latach 80. w środowisku gangsterskim. Kto miałby zostać Jokerem? Prestiżowy The Hollywood Reporter donosi, że Warner Bros. chce, aby główną rolę w filmie otrzymał Leonardo DiCaprio!

Pasuje na Jokera?

Ciężko wyobrazić sobie właśnie tego aktora w roli Jokera, ale z drugiej strony – Leonardo DiCaprio to klasa sama w sobie i jesteśmy pewni, że potrafiłby zagrać taką postać. To byłoby olbrzymie wyzwanie dla aktora tego kalibru i bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych filmów.

Czy jest sens robić film o Jokerze?

Przypomnijmy, że postać Jokera była przedstawiana w kinie i telewizji w bardzo różny sposób. Niedawno przeprowadziliśmy głosowanie na Waszego ulubionego Jokera – wygrał Heath Ledger:

Jak słusznie jednak zauważył jeden z naszych fanów, twórcy chcą pokazać „origin story”, które nigdy nie zostało wytłumaczone w komiksach, czyli de facto materiale źródłowym. Zaś te motywy, które pokazują genezę Jokera w kilku komiksach (jak chociażby Zabójczy Żart) nie są kanoniczne. Jak ma zamiar wybrnąć z tego Warner Bros.? Tego nie wiemy, ale zważywszy na to, że aktualnie w toku jest tworzone uniwersum DC będące konkurencją dla Marvel Cinematic Universe, to kierunek jest co najmniej ciekawy.

ZOBACZ TAKŻE: Joker czyta życzenia Donalda Trumpa. Ależ to brzmi!