Home Newsy Joker: scena po napisach? Wymyślił ją sam Joaquin Phoenix.

Joker: scena po napisach? Wymyślił ją sam Joaquin Phoenix.

Joker: scena po napisach? Wymyślił ją sam Joaquin Phoenix.

Joker, nie jest kinem superbohaterskich, chociaż niektóre motywy wynikają bezpośrednio z komiksów o Batmanie. W filmie zabrakło też sceny po napisach, kojarzonej z widowiskami Marvela. Okazało się jednak, że aktor Joaquin Phoenix miał pomysł na krótkie wideo w trakcie napisów końcowych.

Joker w oryginalny sposób interpretuje postać przeciwnika Batmana. Zamiast superbohaterskiego mordobicia, widzowie na całym świecie otrzymali przejmujący obraz człowieka zaburzonego psychicznie. Tytułowy bohater jest jednym idealistą w zepsutym środowisku niższych klas. Na drugim planie twórcy podjęli się krytyki mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa. Do tego wszystkiego film w reżyserii Todda Phillipsa zaserwował odbiorcom slapstick w stylu kina Charliego Chaplina, tym razem podany w bardzo poważny sposób. Niesamowity klimat widowiska budował niebanalny soundtrack oraz brawurowa kreacja Joaquina Phoenixa. Nasza redakcja była zachwycona seansem Jokera!

Joker — czy w filmie jest scena po napisach?

W przeciwieństwie do widowisk kinowego uniwersum Marvela oraz niektórych filmów DC, Joker nie posiada sceny po napisach. Polecam wam jednak wytrwać do samego końca seansu. Lista płac wzbogacona jest budzącą emocje warstwą muzyczną! Okazało się jednak, że Joaquin Phoenix miał pomysł na sceny po napisach, tylko nie weszły one w skład finałowej wersji filmu. Opowiedział o nich reżyser, Todd Phillips:

Sceny po napisach wydawały mi się nie wpasowywać w konwencję Jokera. Byłyby zbyt lekkie w porównaniu z resztą fabuły. Nie chcieliśmy ich zrealizować. Tylko Joaquin powiedział, że obok listy płac fajnie byłoby dać wpadki z planu. Tak, jak miało to miejsce w dawnych czasach.

Pomysł wydaje się koszmarny. Zupełnie nie pasuje do samoświadomej konkluzji widowiska oraz atmosfery, panującej w trakcie seansu Jokera. Dobrze, że Todd Phillips nie skorzystał z rady Phoenixa.

Joker — zwiastun:

Joker — nowa jakoś kina superbohaterskiego?

Już pierwsze recenzje Jokera z premierowego seansu w Wenecji niosły pochlebne opinie twórcom oraz odtwórcy tytułowej postaci. Ostatecznie widowisko zdobyło główną nagrodę na włoskim festiwalu. 4 października 2019 roku film trafił do kin na całym świecie. Opinie krytyków są podzielone. Część z nich zachwala film. Inni wskazują na jego banał, ideologiczne błędy i naiwną fabułę. Mimo to miłośnicy kina są zachwyceni Jokerem.

Joker bije też rekordy box office. Został najbardziej kasowym hitem wśród premier października na amerykańskim rynku. W samych Stanach Zjednoczonych zarobił w weekend otwarcia 93,5 mln dolarów. Wcześniej październikowe podium należało do Venomu.

Co ciekawe, pomimo sukcesu twórcy nie potwierdzają powstania Jokera 2.

ZOBACZ TAKŻE: Joker – recenzja filmu. Charlie Chaplin na poważnie?