Home Newsy Joker: zwiastun filmu. Jak wypada Joaquin Phoenix?

Joker: zwiastun filmu. Jak wypada Joaquin Phoenix?

Joker: zwiastun filmu. Jak wypada Joaquin Phoenix?

Moi drodzy, usiądźcie wygodnie na krześle. Za chwilę będziecie mieli do czynienia z arcydziełem. W sieci zadebiutował zwiastun Jokera – filmu DC skupiającego się na genezie ikonicznego złoczyńcy. Główna rola przypadła Joaquinowi Phoenixowi. Czyżby szykował się solidny rywal trylogii Mrocznego Rycerza?

Joker zapowiadany był jako oryginalne przedsięwzięcie, skupiające się na genezie ikonicznego złoczyńcy z ulic Gotham City. Nikt jednak nie spodziewał się, że film pokaże aż taką klasę. Debiutujący zwiastun zapiera dech w piersiach. Joaquin Phoenix szarżuje swoją rolę, wpisując się do historii kina jako kolejny znakomity interpretator postaci morderczego clowna. Na taki film DC czekaliśmy od czasów Mrocznego Rycerza w reżyserii Christophera Nolana!

Joker – zwiastun:
Joker – analiza zwiastuna

Zwiastun podkreśla, że tym razem nie będziemy mieli do czynienia z kinem superbohaterskim. W zamian twórcy dostarczą dojrzałą fabułę, stojącą na skraju thrillera psychologicznego. Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. XX wieku. Rodzicie Bruce’a Wayne’a wciąż żyją. Co za tym idzie, młody panicz nie ma jeszcze powodu, aby przywdziać kostium Batmana. Fabuła skupi się natomiast na postaci zwykłego everymana, Arthura Flecka, który stopniowo transformuje się w psychopatycznego szaleńca. Pojawią się motywy z komiksu „Zabójczy żart” Alana Moore’a – główny bohater będzie dorabiał jako podrzędny stand-uper.

Wśród obsady Jokera znaleźli się Douglas Hodge i Dante Pereira-Olson, którzy kolejno wcielą się w Alfreda Pennywortha i panicza Bruce’a.

Prezentowane sceny podkreślają, że fabuła skupi się zwłaszcza na etapie psychicznej przemiany. Widz krok po kroku odkryje motywy, stojące za postępowaniem Jokera. Twórcy zagłębią się w psychoanalizę Freuda. Niezdrowe relacje z matką będą pierwszym fundamentem, niszczącym psychikę Arthura Flecka. Do tego dojdzie narastająca frustracja, przejawiająca się w wielu momentach jego życia. Bohater zgłosi się nawet po pomoc do placówki, znanej z komiksów DC – stanie w progach Arkham Asylum. Najwyraźniej pracujący tam lekarze nie będą w stanie wesprzeć przyszłego Jokera.

Joaquin Phoenix – najlepszy Joker wszech czasów?

W zwiastunie najbardziej zachwyca aktorstwo Joaquina Phoenixa. Postać Jokera doczekała się prawdopodobnie najznakomitszych interpretacji na dużym i małym ekranie. Tym razem Phoenix przechodzi samego siebie. Grana przez niego postać jest szalona i nieobliczalna. Aktor doskonale wczuwa się w graną postać – każdy etap popadania w obłęd ogrywa w inny sposób, posługując się zróżnicowaną gamą gestów, ruchów i mimik.

Z drugiej strony psychiczne rozchwianie bohatera podkreśla też forma i konwencja filmu. Odpowiednie natężenie barw i kadrowanie oddaje emocje Jokera, zaś przestrzeń staje się naturalną kontynuacją myśli w jego głowie.

Joker – plakat:
View this post on Instagram

Teaser trailer tomorrow. #JokerMovie

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips1) on

Joker – kiedy premiera filmu?

Materiały wideo z Jokera po raz pierwszy zostały zaprezentowane na Comic Conie w Los Angeles. Panel dyskusyjny odbył się przy współudziale reżysera filmu, Todda Phillipsa. Zapytany o gatunek, w którym osadzony zostanie Joker, odpowiedział zwięźle: tragedia. Joker zadebiutuje na ekranach kin w październiku 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najgorszy aktor świata zagrał Jokera! Wypadł lepiej niż… Jared Leto

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *