Home Newsy Kapitan Tsubasa na TVP Sport! Powstał spot z udziałem Dariusza Szpakowskiego – gratka dla fanów piłki nożnej

Kapitan Tsubasa na TVP Sport! Powstał spot z udziałem Dariusza Szpakowskiego – gratka dla fanów piłki nożnej

Kapitan Tsubasa na TVP Sport! Powstał spot z udziałem Dariusza Szpakowskiego – gratka dla fanów piłki nożnej

TVP Sport wyemituje kultowe anime o piłce nożnej, Kapitana Tsubasę. Japońska animacja reklamowana jest specjalnym spotem z udziałem Dariusza Szpakowskiego. Nostalgiczna gratka dla widzów ogarniętych futbolową gorączką!

Chyba żadne anime – za wyjątkiem Pszczółki Mai – nie spotkało się w Polsce z tak ciepłym przyjęciem, jak Kapitan Tsubasa (znany w latach 90. jako Kapitan Jastrząb). Bartek Koziczyński stwierdził w publikacji „333 popkulturowe rzeczy… lat 90.”, że serial zrobił dla propagowania piłki nożnej w prawie tyle, co zwycięstwo Orłów Górskiego na Wembley. Nie ma się co dziwić. W latach 90., gdy Tsubasa trafił do ramówki Polonii 1, prawie każdy dzieciak zapragnął naśladować swojego futbolowego idola z kreskówki.

Kapitan Tsubasa na TVP Sport

Dziś, po ponad 30 latach widzowie znów będą mogli przeniknąć do nienaturalnego świata piłkarskich rozgrywek. Dlaczego „nienaturalnego”? Aby podkreślić napięcie towarzyszące kreskówkowym meczom, wiele akcji trwało znaczniej dłużej, niż na realnej murawie. Dodatkowo tytułowy Tsubasa pokonywał długość stadionu, godzinami biegnąc przez zieloną trawę, a pozostali piłkarze wykonywali kilkumetrowe skoki, zmyślnie kopiąc piłkę. Nie zabrakło również solidnych goli, których siła wrzucała bramkarza do bramki wraz z piłką.

Z drugiej strony serial propaguje wartości fair play oraz szacunku dla przeciwników z wrogiej drużyny. Fani piłki nożnej będą mogli przypomnieć sobie patetyczny morały, głoszone przez Tsubasę w TVP Sport od 1 maja. Codziennie będą pokazywane dwa odcinki – o godz. 8:00 i 8:30. Stacja podkreśla, że emisja Kapitana Tsubasy to niespodzianka dla kibiców przed piłkarskimi mistrzostwami świata, które będą rozgrywane od 14 czerwca do 15 lipca.

Emisja Kapitana Tsubasy reklamowana jest fantastycznym spotem z udziałem Dariusza Szpakowskiego:

Najzabawniejszy materiał od TVP w historii

Przyznaje, że z oczywistych przyczyn nie darzę instytucji Telewizji Polskiej dużym szacunkiem. Jej odbiorcy żyją w zupełnie innym wymiarze i czasoprzestrzeni niż widzowie, omijający stację szerokim łukiem. Trzeba jednak przyznać, że powyższy spot to kawał dobrej roboty. Jego twórcy wykorzystali fragmenty komentarzy popularnego dziennikarza sportowego i odpowiednio dopasowali je pod piłkarskie akcje z serialu. To prawdopodobnie najzabawniejsza rzecz, jaka kiedykolwiek pojawiła się na TVP (mówimy w końcu o stacji, która raczy odbiorców polskimi kabaretami oraz dała zielone światło sławetnemu – choć dziś słusznie wypartemu z pamięci – Studiu YAYO).

Jedyne, czego mógłbym się przyczepić, to godzina emisji Kapiatana Tsubasy.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: najlepsze bajki

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *