Home Newsy Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron? Wiemy też, dlaczego ginie tak wiele postaci…

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron? Wiemy też, dlaczego ginie tak wiele postaci…

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron? Wiemy też, dlaczego ginie tak wiele postaci…

Poznaliśmy przybliżoną datę premiery 8. sezonu Gry o tron. Równocześnie autor Pieśni Lodu i Ognia, George R.R. Martin, zdradził, dlaczego w jego książkach ginie tak wiele postaci. 

Gra o tron to rekordzista. Jeszcze żaden serial nie zdobył tak olbrzymiej rzeszy odbiorców i nie wpisał się na stałe do języka popkultury. Przy tym żaden tytuł nie dostał tak wielu nominacji do nagrody Emmy, co 7. sezon omawianej produkcji. Z drugiej strony niełatwo odnaleźć serial, w którym ginie większa liczba postaci niż w Grze o tron (na przestrzeni ostatnich sezonów do podobnej cechy charakterystycznej dąży tylko The Walking Dead). Nie można też zapominać o ochronie informacji – trudno wskazać mi inną produkcję, której twórcy w tak dużym stopniu martwiliby się o wyciek danych do sieci. Prowadzi to do irracjonalnych zjawisk, jak powstanie samozniszczalnych scenariuszy. Ostatni ze wskazanych rekordów staje się coraz bardziej uciążliwy dla zagorzałych fanów serii. Nic dziwnego, że każda informacja jest dla nich na wagę złota, nawet jeśli chodzi o tatuaż którejś z aktorek serialu. Niedawno do sieci trafiła kolejna cenna wiadomość – dzięki niej poznałem przybliżoną datę premiery 8. sezonu Gry o tron.

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron?

Przedstawiciel HBO, Casey Bloys, udzielił niedawno wywiadu dla Entertainment Weekly, w którym zdradził kilka interesujących informacji na temat 8. sezonu Gry o tron. Przede wszystkim produkcja zadebiutuje na stacji w pierwszej połowie 2019 roku. Twórcy wciąż unikają podawania konkretnej daty premiery. Bloys dodał również, że finałowy sezon serialu będzie liczył sobie sześć odcinków trwających filmową długość. Nie przekroczą one jednak dwóch godzin.Polski akcent w serialu

Fani poznają dalsze losy swoich ulubionych bohaterów fantasy już za kilka miesięcy. Wtedy też dowiedzą się, czy Królewska Przystań faktycznie stanie w ogniu oraz jaką rolę odegra w serialu Paweł Sakowski. Warto bowiem wspomnieć, że w 8. sezonie Gry o tron zagra Polak. Zabawnym zbiegiem okoliczności Paweł Sakowski spotkał na wakacjach w Irlandii człowieka pracującego na planie Wikingów. Ten zaproponował rodzimemu aktorowi wysłanie CV do Hollywood. Sakowski nie został Wikingiem, w zamian trafił natomiast do Gry o tron. Jak twierdzi, udało mu się spotkać wszystkich odtwórców głównych ról. Na planie znajdował się przez 12 dni – w sumie pojawi się w dwóch albo w trzech odcinkach. Na co dzień Paweł Sakowski związany jest z poznańskim Teatrem U Przyjaciół.

Dlaczego w Grze o tron tak wiele postaci ginie?

To nie koniec ciekawostek na temat Gry o tron. Autor literackiego pierwowzoru, George R.R. Martin, nie ma ostatnimi czasy na co narzekać. Popularność serialu sprawiła, że prawa do jego książek i opowiadań rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. W przygotowaniu znajduje się tajemniczy projekt Paula W.S. Anderson, ekranizacja In The Lost Lands oraz animowana adaptacja krótkiego opowiadania „The Ice Dragon”. Na deser pozostaje serial SF tworzony przez Netflixa, Nightflyers. Niedawno ikoniczny autor fantasy wyznał, skąd wzięło się u niego zamiłowanie do eksterminacji bohaterów literackiego pierwowzoru Gry o tron. Niczym na psychoterapeutycznych sesjach wszystko zaczęło się w dzieciństwie, gdy George R.R. Martin w wieku 13 lat przeczytał Władcę Pierścieni:

…i wtedy umiera Gandalf! Nie potrafię opisać, jaki wpływ miało to na mnie, gdy byłem 13-latkiem. Nie można przecież zabić Gandalfa! Conan nigdy nie umiera w książkach o Conanie… A Tolkien właśnie złamał tę zasadę i będę go za to kochał przez całą wieczność. W chwili, w której uśmiercił Gandalfa, napięcie związane ze wszystkim co nastanie, jest po tysiąckroć większe. Teraz może umrzeć już każdy. Bez wątpienia miało to decydujący wpływ na moją skłonność do uśmiercania bohaterów bez mrugnięcia okiem.

8. sezon Gry o tron zamknie wszystkie wątki w serialu. HBO nie zamierza jednak żegnać się z franczyzą. Powstanie spin-off, którego akcja osadzona zostanie 1000 lat przed wydarzeniami z dotychczasowej serii.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Gra o tron to serial porno? Aktorka broni sceny erotyczne

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *