Home Newsy Skąd się wziął kod Matrixa i co oznacza? Tego się nie spodziewaliśmy…

Skąd się wziął kod Matrixa i co oznacza? Tego się nie spodziewaliśmy…

Skąd się wziął kod Matrixa i co oznacza? Tego się nie spodziewaliśmy…

Spływający zielony kod to jeden z najbardziej charakterystycznych znaków serii Matrix. A co tak właściwie oznacza ten ciąg japońskich znaków? Znaczenie kodu wyjawił jego twórca i jest dość… zaskakujące!

Po wpisaniu hasła Matrix w wyszukiwarce Googla, większości z Was wśród grafik od razu pojawiają się charakterystyczne tapety z kodem spływającym w dół niczym woda po szybie. Za tę wizualizację odpowiada Simon Whiteley, który postanowił zdradzić, skąd wziął w ogóle na to pomysł. A ten, jak to w wielu przypadkach, wziął się z prozaicznej rzeczy.

W jednym z wywiadów autor przyznał, że w trakcie kręcenia pierwszej części Matrixa, miał narzeczoną pochodzącą z Japonii. Szukając inspiracji dla filmu, chwycił pierwszą lepszą książkę swojej ukochanej, która okazała się… książką kucharską.

Twórca tego kodu graficznego mówi wprost:

„Lubię informować ludzi wokół, że kod Matrixa został stworzony z przepisów na sushi. Bez tego, nie byłoby Matrixa!”

I tak cała mistyczno-filozoficzna otoczka runęła! Wychodzi więc na to, że Neo i spółka walczyli z maszynami, agentami i innymi w świecie wielkiego sushi… Co lepsze – Matrix Sushi czy opis fabuły jednego z polskich magazynów?

My zaś czekamy na nowy film z uniwersum Matrixa, o którym ostatnio nieco opowiedział jego scenarzysta. A jeśli macie zamiar przypomnieć sobie ponownie oryginał, to koniecznie sprawdźcie wpierw niesamowite efekty zakulisowe oraz ciekawą historię związaną z autorem komiksów, który miał olbrzymi wpływ na wygląd Matrixa.

ZOBACZ TAKŻE: Matrix: Neo, Trinity i Morfeusz znowu razem. Jak wyglądają po latach?

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *