Home Newsy Kolejne sprośne wpisy na Twitterze. Współtwórca Ricka i Morty’ego przeprasza

Kolejne sprośne wpisy na Twitterze. Współtwórca Ricka i Morty’ego przeprasza

Kolejne sprośne wpisy na Twitterze. Współtwórca Ricka i Morty’ego przeprasza

Niedawno James Gunn został odsunięty z prac nad Strażnikami Galaktyki vol. 3 – winę ponosiły niewybredne żarty opublikowane na Twitterze przed kilku laty. Z podobny oskarżeniami musiał skonfrontować się współtwórca Ricka i Morty’ego, Dan Harmon. Tym razem chodziło o parodię Dextera.

James Gunn pożegnał się ze swoim stanowiskiem po tym, jak prawicowy dziennikarz nagłośnił jego tweety sprzed 10 lat. Reżyser pozował wtedy na skandalistę, a repertuar jego żartów celował w tematy tabu, jak pedofilia czy zamach na World Trade Center. Podobnie jak w przypadku innych głośnych skandali, rykoszetem musieli oberwać twórcy winni podobnym czynom. Na pierwszy ogień poszedł Dan Harmon, współtwórca Ricka i Morty’ego. O ile poziom humoru we wskazanej animacji stoi na naprawdę wysokim poziomie, tak wcześniej artysta sięgnął dowcipnego dna na miarę najgorszych odsłon American Pie.

Współtwórca Ricka i Morty’ego przeprasza za parodię Dextera

W 2009 roku Harmon współpracował z Channel 101 nad projektem wyśmiewającym sposób, w jaki powstają seriale dla stacji telewizyjnych. Produkcję zatytułowano Darryl. Całokształt miał parodiować serial Dexter. Harmon wcielał się w głównego bohatera, psychiatrę. W trakcie odcinka pilotażowego włamywał się on do domu swojego pacjenta, by zgwałcić niedawno narodzone niemowlę. Aby dodać materiałowi pikantnych szczegółów, twórcy zdecydowali się użyć lalki dziecka.

Pod wpływem ostatnich kontrowersji skupionych na postaci Jamesa Gunna, Harmon zdecydował się usunąć swojego Twittera. Równocześnie opublikował na łamach The Hollywood Reporter oficjalne oświadczenie, w którym przeprasza za sprośny materiał wideo:

W 2009 roku zrealizował odcinek pilotażowy serialu parodiującego Dextera – w zasadzie jedyne, co osiągnąłem, to urażenie wszystkich dookoła. Szybko zrozumiałem, jak bardzo niesmaczny był ten materiał i go usunąłem. Nikt nie powinien zobaczyć tego wideo – tych, którzy go widzieli… Cóż, mogę Was jedynie przeprosić.Studio Adult Swim wydało oświadczenie w tej sprawie

Studio Adult Swim nie postąpiło tak restrykcyjnie jak włodarze ze stajni Disneya. Nie posiada ono tak sumiennie budowanej renomy, ani nie kieruje się polityką prorodzinną. Prezes Adult Swim wydał oficjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że wartości zawarte w Darrylu nie są reprezentowane przez jego firmę. Zdecydował się jednak wybaczyć Harmonowi, gdyż widzi jego skruchę…

Nie dajcie sobie tak łatwo zamydlić oczu. Prawdę powiedziawszy nikt nie jest w stanie zastąpić Harmona przy tworzeniu Ricka i Morty’ego. Przedstawiciele Adult Swim zamówili aż 70 epizodów serialu – nie po drodze byłoby im tak szybko rozstawać się z twórcą. Przed nami jeszcze 7. sezonów animacji o genialnym wynalazcy oraz jego opóźnionym wnuku. 4. sezon Ricka i Morty’ego wyemitowany zostanie prawdopodobnie w 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Nadciąga animacja fantasy na Netflix. Parodia Gry o tron i Władcy Pierścieni od twórcy Simpsonów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *