Home Newsy Kolejne świetne science fiction na Netflixie! Ale czy to na pewno dobrze?

Kolejne świetne science fiction na Netflixie! Ale czy to na pewno dobrze?

Kolejne świetne science fiction na Netflixie! Ale czy to na pewno dobrze?

Pojawił się nowy zwiastun filmu science fiction pod tytułem Anihilacja na podstawie świetnej powieści. Co ciekawe – film ma trafić bardzo szybko na Netflixa. Reżyser nie jest do końca zadowolony z tego faktu…

Pierwszy zwiastun nowego filmu twórcy Ex Machiny bardzo nam się spodobał, zaś drugi jeszcze bardziej zaostrzył nasz apetyt na ambitne kino science fiction. Sprawdźcie sami:

O czym będzie film Anihilacja?

Główną bohaterką jest biolożka, która próbuje odkryć zagadkę tajemniczego zniknięcia jej męża. Zgadza się wziąć udział w tajnej misji organizowanej przez agencję Souther Reach. Zostaje wysłana do Strefy X – regionu odciętego od świata, skażonego biologicznie. To 12 misja – poprzednie zakończyły się fiaskiem. Na miejscu okazuje się, że w miejscu tym znajduje się bogactwo form życia, które wykraczają poza prawa biologii i ewolucji, jakie znała ludzkość.

Premiera na Netflix? Reżyser zawiedziony

Jak donoszą zachodnie media, film ma się pojawić w kinach w USA, Kanadzie i Chinach 23 lutego 2018 roku, zaś 3 tygodnie później w serwisie Netflix. Z jednej strony to cieszy – film bardzo szybko będzie dostępny dla całego świata, jednak sam reżyser Alex Garland jest nieco zawiedziony takim obrotem spraw. Jak sam przyznaje, Anihilację tworzył z myślą o oglądaniu go na kinowym ekranie. Nic dziwnego – po zwiastunach widać, że to film kinowy z większym budżetem, który aż się prosi, by zaprezentować go w takim formacie.

Gdzie będzie można film oglądać w Polsce?

Obstawiamy, że w takim przypadku Anihilacja będzie również dostępna w Polsce na Netflixie. Pierwotnie szykowano premierę polską na 23 marca, czyli aż miesiąc po debiucie na rynku amerykańskim. Nie mamy jednak tutaj potwierdzenia. Jeśli takowe otrzymamy, poinformujemy Was o tym.

Ekranizacja powieści mistrza SF

Anihilacja to ekranizacja powieści Jeffa VanderMeera – jednego z najlepszych aktualnych twórców science fiction. W Polsce książka została wydana pod tytułem Unicestwienie. Z kolei Netflix pokaże niedługo cyberpunkowy Modyfikowany Węgiel, który będzie prawdopodobnie najdroższym serialem w ich historii, a także zakupiło prawa do słynnej serii militarnej science fiction. Wygląda na to, że Anihilacja to kolejny ich mocny produkt SF w ofercie. A Wy gdzie wolelibyście zobaczyć film reżysera Ex Machiny?

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki SF, które warto przeczytać

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *