Home Newsy Kolejne wieści zza kulis Wiedźmina! Gdzie i kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu?

Kolejne wieści zza kulis Wiedźmina! Gdzie i kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu?

Kolejne wieści zza kulis Wiedźmina! Gdzie i kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu?

Kolejne wieści zza kulis Wiedźmina! Showrunnerka produkcji, Lauren S. Hissrich, zdradziła nowe informacje na temat oryginalnego serialu Netflixa. Dowiedzieliśmy się, gdzie nakręcone zostaną zdjęcia do Wiedźmina!

Aktorski serial Wiedźmin, który w 2020 roku trafi na platformę Netflix, jest chyba najbardziej oczekiwaną produkcją przez polskich widzów. Nic dziwnego, że każdy wpis na Twitterze Lauren S. Hissrich spotyka się z dużymi emocjami i uwagą medialnego społeczeństwa. Niestety, na efekt końcowy prac nad serialem przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Showrunnerka produkcja niedawno ogłosiła dopiero rozpoczęcie castingu. W pierwszej kolejności obsadzone zostaną postacie Geralta z Rivii, Yennefer oraz Jaskra. To nie wszystko – wiemy również, gdzie i kiedy rozpoczną się zdjęcia do produkcji.

Gdzie i kiedy rozpoczną się zdjęcia do Wiedźmina?

Początek zdjęć zaplanowany został na zimę 2018 roku. Lipiec to odpowiedni czas, by rozpocząć poszukiwania lokacji, oddających ducha słowiańskiego fantasy. Twórcy serialu informowali już, że niektóre plany osadzone zostaną w Polsce. Teraz również nie zdradzono konkretnych miast czy krain geograficznych. Wiadomo natomiast, że Wiedźmin nakręcony zostanie w Europie Centralnej. Oznacza to, że scenarzystom i reżyserom przedsięwzięcia ewidentnie zależy na malowniczych, śnieżnych krajobrazach.

Mroźny klimat oraz lodowa sceneria coraz chętniej wykorzystywane zostają w kinowych lub telewizyjnych produkcjach fantasy. Zaśnieżone szczyty nowozelandzkich gór z Władcy Pierścieni po dziś dzień zachwycają swoją majestatycznością. Z drugiej strony twórcy Gry o tron odwlekali prace nad 7. sezonem, by w pełni wykorzystać naturalne, zimowe plenery. Pozostaje trzymać kciuki, aby realizatorom Wiedźmina udało się odtworzyć doskonały, mroźny klimat znany z dwóch wspomnianych przeze mnie tytułów. Należy przy tym uważać, aby nie upodobnić się do którejś z popularnych franczyz o fantastycznych stworach i fikcyjnych królestwach.

Wiedźmin znajduje się w dobrych rękach

Lauren S. Hissrich wydaje się trzymać rękę na pulsie, a prace nad Wiedźminem traktować nad wyraz poważnie. Na potrzeby serialu stworzyła nawet specjalną encyklopedię uniwersum Geralta z Rivii. Casting również nie przebiega wedle naturalnych metod. Showrunnerka opisuje go w następujący sposób:

Zazwyczaj przesłuchania przebiegają tak, że reżyser wybiera z odcinka pilotażowego kilka scen – w trakcie ich odgrywania aktorzy prezentują swoje umiejętności. My przeprowadzamy międzynarodowy casting. Wymaga to przesyłania wielu e-maili oraz własnych materiałów wideo. W internecie trzeba uważać, dlatego nasi scenarzyści przygotowali kilka nowych – specjalnych – scen.

Możecie być spokojni – Wiedźmin znajduje się w dobrych rękach!

ZOBACZ TAKŻE: To nie koniec książek o Wiedźminie! Sapkowski zapowiedział nową powieść.