Home Newsy Koniec głośnych seriali Netflixa. Platforma nie daje zielonego światła

Koniec głośnych seriali Netflixa. Platforma nie daje zielonego światła

Koniec głośnych seriali Netflixa. Platforma nie daje zielonego światła

Orange Is The New Black to jeden z najpopularniejszych seriali oryginalnych Netfliksa. Niestety, produkcja zniknie z platformy po premierze 7. sezonu. 

Netflix zmienia tytuły w swojej ofercie. Niektóre filmy i seriale, do których serwis tylko wypożyczył prawa, z czasem znikają z biblioteki platformy. W takiej sytuacji znalazł się m.in. Rick i Morty. Animacja zostanie usunięta z repertuaru Netfliksa wraz z końcem października. Fanom pozostaje komiks „Rick i Morty”, który od niedawna dostępny jest również w polskiej wersji językowej. Stałym i niezmiennym elementem biblioteki serwisu są produkcje oryginalne. Netflix zamierza w 2018 roku zrealizować blisko 800 tytułów! Te nigdy nie znikną z repertuaru platformy, ponieważ prawa należą właśnie do serwisu. Twórcy mogą jedynie odwołać realizację dalszych odcinków. Z taką sytuacją zmierzy się Orange Is The New Black, Luke Cage oraz Iron Fist.

Orange Is The New Black: 7. sezon będzie ostatni

Netflix stroni od niepotrzebnego rozciągania seriali do gargantuicznych rozmiarów wielosezonowych konstrukcji. Po czasie zbyt wielu odbiorców zniechęca się do takich produkcji. Chyba tylko Grze o tron udało się utrzymać rzesze widzów na przestrzeni siedmiu sezonów. Ba! Miłośnicy serialu z niecierpliwieniem oczekują premiery finałowego, ósmego sezonu popularnej produkcji HBO. Z drugiej strony długie serie z czasem tracą widownię. Doskonałym tego przykładem jest niska frekwencja widzów 9. sezonu The Walking Dead.

Orange Is The New Black zakończy się na siódmym sezonie. Taką decyzję podjęli przedstawiciele Netfliksa. Serial – obok House of Cards – był jedną z pierwszych autorskich serii zapowiedzianych w 2013 roku przez platformę. Obie produkcje znikną z serwisu najpóźniej do 2020 roku. Czyżby Netflix postanowił pożegnać się z pierwszymi produkcjami, które ukształtowały sposób realizowania oryginalnych treści przez platformę? Kto wie, czy ich miejsca nie zajmie Wiedźmin. Data premiery ostatniego, siódmego sezonu Orange Is The New Black nie jest jeszcze znana.Koniec Orange Is The New Black – informują gwiazdy serialu:

Iron Fist i Luke Cage również nie będą kontynuowane

House of Cards i Orange Is The New Black nie będą jedynymi serialami, które zakończą swój produkcyjny żywot. Podobna sytuacja spotkała Iron Fista. Niedawno ukazał się 2. sezon superbohaterskiego serialu, wchodzącego w skład uniwersum Defenders.. Pomimo dobrej prasy (zwłaszcza w porównaniu do wcześniejszych epizodów) Netflix oraz Marvel podjęli wspólną decyzję o zakończeniu serialu:

Iron Fist nie powróci w trzecim sezonie na platformę streamingową. Wszyscy w Marvelu oraz Netfliksie jesteśmy dumni z powstałego serialu. Z całego serca dziękujemy za ciężką pracę naszej ekipie technicznej, obsadzie oraz showrunnerom. Pomimo zniknięcia serialu z Netfliksa, nieśmiertelny Iron Fist będzie żył nadal!

Oprócz tego, nie otrzymamy również nowego sezonu serialu Luke Cage. Znając obecną politykę Netfliksa, nie ma na co narzekać. Miejsce zakończonych seriali zajmie dziesięć nowych produkcji.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec House of Cards. Co dalej?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *