Home Newsy Kto zagra Wiedźmina? Kto wcieli się w Geralta z Rivii? Dowiemy się już niedługo

Kto zagra Wiedźmina? Kto wcieli się w Geralta z Rivii? Dowiemy się już niedługo

Kto zagra Wiedźmina? Kto wcieli się w Geralta z Rivii? Dowiemy się już niedługo

Od momentu rozpoczęcia prac nad serialem Wiedźmin, Polaków dręczy jedno, stale powracające pytanie: kto zagra Wiedźmina? Kto wcieli się w Geralta z Rivii? Tomasz Bagiński zdradził, kiedy powinniśmy poznać casting. Ciekawe, czy wytypowałem właściwego aktora.

Wiedźmin to – obok Papieża Polaka i Adama Małysza – jedna z naszych największych dum narodowych. Geralt z Rivii cieszy się nieprzerwaną popularnością od lat 90. XX wieku, kiedy Andrzej Sapkowski stworzył cykl popularnych książek, jednak globalną sławę przyniósł mu dopiero udział w grach komputerowych. Fani franczyzy poczuli się tym bardziej uszczęśliwieni, gdy Netflix ogłosił realizację własnego serialu, poświęconego bohaterowi fantasy. Pojawia się jedna, zasadnicza kwestia: kto wcieli się w Wiedźmina?

Już niedługo dowiemy się, kto zagra Wiedźmina

Tomasz Bagiński – współtwórca serialu – uczestniczył w panelu o Legendach Polskich Allegro na tegorocznym Pyrkonie. Zaświadczył tam, że stanie za kamerą pełnometrażowej produkcji Twardowsky 3.14. Prace nad filmem nie będą kolidowały z realizacją Wiedźmina, którego Bagiński jest producentem i reżyserem co najmniej jednego odcinka. Uczestników panelu o wiele bardziej interesował natomiast serial Netflixa, niż pełnometrażowy film z cyklu Legendy Polskie Allegro. Bagiński zapytany został, kiedy platforma zdecyduje się ujawnić odtwórcę postaci Geralta z Rivii. Odpowiedź była zwięzła: za ok. 3 miesiące.

Wiadomo zatem, że produkcja trafi na Netflixa w okolicach 2019 lub 2020 roku. Zdjęcia do Wiedźmina rozpoczną się z kolei w IV kwartale 2018 lub na początku 2019 roku. Serial będzie składał się z ośmiu epizodów.

Posiadam swojego faworyta do roli Wiedźmina

Bukmacherzy w roli Geralta z Rivii typują Michaela Fassbendera, Nikolaja Costera-Waldau, Madsa Mikkelsena oraz Toma Hardy’ego. Celny wydaje się drugi ze wskazanych aktorów. Przy okazji prac nad Skazanym nabrał on tężyzny fizycznej. Do jego postury pasowałaby również burza mlecznobiałych włosów. Niestety, moim zdaniem posiada on zbyt wrażliwe rysy twarzy, by wcielić się w brutalnego zabójcę potworów. Osobiście, w roli Wiedźmina widziałbym Joela Kinnamana.

Jakie są Wasze typy na odtwórcę postaci Geralta z Rivii? Piszcie w komentarzach!

ZOBACZ TAKŻE: Serial Wiedźmin: kiedy premiera? Ile odcinków?

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *