Home Newsy Maggie odchodzi z The Walking Dead. Czy to koniec serialu?

Maggie odchodzi z The Walking Dead. Czy to koniec serialu?

Maggie odchodzi z The Walking Dead. Czy to koniec serialu?

Lauren Cohan, wcielająca się w postać Maggie, postanowiła opuścić obsadę The Walking Dead. Serial zbyt długo blokował jej karierę. Czy odejście aktorki zakończy emisję produkcji?

Maggie to jedna z najdłużej pojawiających się postaci w serialu. Występuje nieprzerwanie od 2011 roku. Dłuższym stażem w The Walking Dead może pochwalić się tylko Rick (Andrew Lincoln), Carol (Melissa McBride) oraz Daryl (Norman Reedus). Niestety, angaż Lauren Cohan powoli dobiega końca. Ostatnimi czasy twórcy – inspirując się eksterminacją bohaterów w Grze o tron – skutecznie uśmiercają ważne postacie z serii. W 8. sezonie na własnej skórze przekonał się o tym Carl Grimes (Chandler Riggs). Pod znakiem zapytania stoi również przyszłość protagonisty serii, Ricka. W sieci odnaleźć można wiele spekulacji świadczących, iż bohater pożegna się z The Walking Dead w nadchodzących odcinkach. W podobnej sytuacji znalazła się postać Maggie.

Maggie odchodzi z The Walking Dead

Wcześniej, w okolicach grudnia 2017 roku sieć obiegła wiadomość, że Lauren Cohan rozważa pożegnanie się z postapokaliptyczną rzeczywistością, opanowaną przez hordy wygłodniałych zombie. Wówczas aktora nie była usatysfakcjonowana wysokością swojej gaży. Negocjacje ze stacją AMC zakończyły się porozumieniem. Maggie pojawi się w 9. sezonie The Walking Dead, jednak będzie to ostatni raz, gdy ujrzymy ją w serialu. Tym razem gwiazda stwierdziła, że produkcja blokuje jej karierę aktorską. Cohan zamierza poświęcić się innym projektom, w tym również filmom pełnometrażowym. W ostatnim wywiadzie 36-letnia aktorka wyznała:

8 lat to szmat czasu. Cały ten okres trwałam w emocjonalnych czeluściach – to świetna zabawa, zwłaszcza że nigdy nie przypuszczałam, iż wezmę udział w podobnym przedsięwzięciu. Mogę jeszcze kilka razy wcielić się w Maggie. Fajnie będzie zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Po odejściu z The Walking Dead aktorka zagra główną rolę w serialu Whiskey Cavalier. Tytuł skupi się na agentce CIA, Francesce „Frankie” Trowbridge, która zmuszona zostaje do pracy u boku agenta FBI. Mężczyzna znajduje się po bolesnych przejściach miłosnych. Prócz tego Lauren Cohan pojawi się w filmie Mile 22.The Walking Dead – czy to koniec serialu?

Mam wrażenie, że The Walking Dead powoli dogorywa, a 9. sezon może okazać się zarazem ostatnim. Poziom fabularny produkcji gwałtownie spada – w niczym nie pomogły nawet emocjonujące wydarzenia z 8. sezonu. Dodatkowo pod znakiem zapytania stoi przyszłość Ricka w serialu. Oczywiście, pałeczkę protagonisty może przejąć ulubiona postać fanów, Daryl. Nie wydaje się jednak, by cichy i tajemniczy bohater mógł udźwignąć na swoich barkach ciężar The Walking Dead. Dotąd perfekcyjnie sprawdzał się jako postać drugoplanowa. Osobiście nie widzę go jako głównego bohatera.

W zamian twórcy koncentrują się na spin-offie serii, Fear the Walking Dead. Niedawno do serialu trafił nawet bohater The Walking Dead, Morgan. Wcielający się w niego Lennie James wytłumaczył, że Scott M. Gimple chciał bardziej rozwinąć jego postać. Było to niemożliwe w The Walking Dead ze względu na mnogość wątków. W tym celu postanowił przenieść go do fabuły Fear the Walking Dead. To nie wszystko. Twórcy nie wykluczają realizacji kolejnych spin-offów serii.

9. sezon The Walking Dead trafi do ramówki stacji AMC w październiku 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Maggie z The Walking Dead w seksownej sesji zdjęciowej

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *