Home Newsy Mali aktorzy – gigantyczna gaża! Obsada Stranger Things otrzyma wielką podwyżkę

Mali aktorzy – gigantyczna gaża! Obsada Stranger Things otrzyma wielką podwyżkę

Mali aktorzy – gigantyczna gaża! Obsada Stranger Things otrzyma wielką podwyżkę

American dream istnieje. Rosnąca popularność serialu Stranger Things zaowocowała znaczną podwyżką gaż wśród aktorów, o których jeszcze 2 lata temu nie słyszał nikt. Na 3. sezonie obsada zarobi więcej, niż kiedykolwiek wcześniej.

O Mille Bobby Brown, Finnie Wolfhardzie, Gatenie Matarazzo, Calebie McLaughlinie i Noah Schnappie nie słyszał prawie nikt przed rozpoczęciem zdjęć do Stranger Things. Dziś aktorzy stanowią główny trzon półświatka nastoletnich celebrytów – występują w pełnometrażowych widowiskach, udzielają licznych wywiadów oraz rozwijają karierę muzyczną. Nie można przy tym zapominać o czynnym udziale w pokazach mody. Na 3. sezonie popularnego serialu aktorzy zarobią jeszcze więcej, niż w przypadku poprzednich odcinków.

Ile? Szczęka opadnie wam na podłogę

The Hollywood Reporter ujawnił, ile obecnie zarabiają aktorzy i aktorki serialu Stranger Things. Równocześnie ujawniono, ile dolarów wyniesie ich gaża w kolejnym sezonie. Finn Wolfhard (Mike), Gaten Matarazzo (Dustin), Caleb McLaughlin (Lucas) i Noah Schnapp (Will) – odtwórcy głównych postaci, obecni w serii od pierwszego sezonu – zarabiali dotychczas 30 tys. $ za odcinek. Teraz ich gaża wzrośnie ponad ośmiokrotnie – każdy epizod z osobna zaowocuje 250 tys. $ na ich koncie.

O wiele inaczej sprawa wygląda w przypadku Millie Bobby Brown (Nastka). Jako twarz marki, zażądała ona znacznej podwyżki w stosunku do rówieśników. Dokładna kwota nie jest znana, jednak plotki wskazują, że agentom wschodzącej gwiazdy udało się wynegocjować 300 tys. $ za odcinek Stranger Things.

Winona Ryder (Joyce) była dotychczas najdroższą aktorką w serialu – jako jedyna zarabiała 100 tys. $. Zaraz po niej plasował się David Harbour (Jim Hopper) z kwotą 80 tys. $. Dziś dwójka aktorów zarobi 350 tys. $ za jeden epizod.

Pozostali znaczący aktorzy drugoplanowi (jak Natalia Dyer, Charlie Heaton i Joe Keery) zarobią za odcinek marne 150 tys. $.

Nie tylko aktorzy

Stranger Things to trampolina karier poszczególnych aktorów. David Harbour po zakończeniu prac nad 1. sezonem otrzymał propozycję wcielenia się w Hellboya (z której naturalnie skorzystał). Z drugiej strony Millie Bobby Brown rozwija zarówno karierę aktorską (ma wystąpić m.in. w serialu poświęcony siostrze Sherlocka Holmesa), jak i podbija świat mody. W tyle nie pozostaje Finn Wolfhard, który prócz udziału w Stranger Things ma na swoim koncie rolę w horrorze To. Prócz tego młody aktor posiada własny zespół muzyczny – jego popis możecie zobaczyć na poniższym materiale.

Zobacz, jak znakomitym muzykiem okazał się aktor Stranger Things:

ZOBACZ TAKŻE: Drżyjcie! W 3. sezonie Stranger Things pojawi się nowe zagrożenie. Co nas czeka?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *