Home Newsy Netflix: nie będzie już Punishera i Jessici Jones. Seriale Marvela skasowane

Netflix: nie będzie już Punishera i Jessici Jones. Seriale Marvela skasowane

Netflix: nie będzie już Punishera i Jessici Jones. Seriale Marvela skasowane

Marvel na stałe rozstaje się z serwisem Netflix. 3. sezon Jessiki Jones będzie ostatnim podrygiem uniwersum The Defenders na platformie streamingowej. Później Netflix skasuje serial o awanturniczej kobiecie oraz Punishera.

Najpierw Netflix zapowiedział kasację Luke’a Cage’a oraz Iron Fista. Później za ciosem poszedł Daredevil. Teraz wiemy, że Marvel na stałe odebrał platformie streamingowej prawa do postaci z komiksów. Jessica Jones zakończy się na 3. sezonie. Będzie to równocześnie ostatni serial, osadzony w ramach uniwersum The Defenders. Chociaż twórcy Punishera wyjawili część planów wobec nowych odcinków, widzowie już nigdy ich nie zobaczą. Zarówno brutalny mściciel, jak i awanturnicza kobieta nie doczekają się nowych epizodów. Nie zmienia to jednak faktu, że seriale wciąż będą dostępne w bibliotece Netflixa.

Punisher żegna się z widzami

Włodarze Netflixa poinformowali widzów, że nie będą realizować kolejnych odcinków Punishera ani Jessiki Jones. Wcielający się w postać brutalnego mściciela Jon Bernthal symbolicznie pożegnał się z fanami na swoim Instagramie:

Punisher doskonale nawiązywał do konwencji komiksów poświęconych brutalnej postaci. Równocześnie wprowadzał istotne współcześnie konteksty polityczne i społeczne. Ponad wszystko Jon Bernthal został wręcz stworzony do grania Franka Castle.

Jessica Jones skasowana po 3. sezonie

Również Jessica Jones nie doczeka się kolejnych sezonów, co z pewnością zostało spowodowane ofensywnym wejściem Disneya na rynek VOD. Najnowsze, już nakręcone odcinki serialu, zadebiutują na platformie jeszcze w 2019 roku. Później seria Marvela zostanie skasowana. Podobnie jak odtwórca Punishera, także Krysten Ritter – serialowa Jessica Jones, najlepsza pośród heroin i antybohaterek – pożegnała się w mediach społecznościowych ze swoją rolą. Równocześnie dziękowała za wspaniałą przygodę w trakcie nagrywania serialu:

View this post on Instagram

Taken a few weeks back at the table read for our SERIES FINALE. I love these people to the moon and back. It has been a dream to play Jessica alongside my amazing cast and the best crew in the business for these past 5 years. I am so grateful for every second of it. We have THE BEST fans. You guys mean the world to me and I appreciate you beyond words. The final season of #JessicaJones is coming later this year and I am proud of how we complete JJ’s journey. I can’t wait for you all to see it. Stay tuned and more to come. 💪🏻🖤 (Also my creator/ showrunner/ partner/ bff @melissa.rosenberg is totally wearing a #krystenknitter original ☺️☺️) @rachaelmaytaylor @ekadarville @carrieannemoss @netflix @marvelsjessicajones @marvel

A post shared by Krysten Ritter (@therealkrystenritter) on

Seriale superbohaterskie w serwisie Netflix

Nie musicie się jednak obawiać braku superbohaterskich tytułów w ramach oryginalnych treści Netflixa. Platforma streamingowa zmieniła tylko stronę barykady. Zamiast działać z Marvelem, nawiązała współpracę z DC Entertainment. Już teraz w bazie Netflixa można znaleźć serial Titans, pierwotnie debiutujący w amerykańskim serwisie DC Universe. Skoro Netflix dystrybuuje produkcję o grupie mrocznych herosów, niemal pewnym wydaje się fakt rozpowszechnienia kolejnych tytułów z komiksowego VOD. Przypomnę, że wśród oryginalnego kontentu DC Universe znalazła się seria o Doom Patrolu (bezpośrednio powiązana z Titans – widzowie mogli spotkać członków tej drużyny w 4. odcinku wspomnianej produkcji), dodatkowo zapowiedziano animację o Harley Quinn (tylko dla dorosłych!) oraz aktorskiego Swamp Thinga.

Mało? Co powiecie na adaptacje komiksów z mniej popularnych wydawnictw? Niedawno w bibliotece Netflixa znalazła się The Umbrella Academy. Wątpię, aby największa platforma steamingowa odcięła się od modnego nurtu kina superbohterskiego. Zwłaszcza, że bije on ostatnimi czasy rekordy popularności!

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: Najlepsze seriale 2018 roku wg użytkowników Rotten Tomatoes