Home Newsy Marvel: powstanie serial animowany What if… na Disney+. Jaka fabuła? Alternatywna historia MCU

Marvel: powstanie serial animowany What if… na Disney+. Jaka fabuła? Alternatywna historia MCU

Marvel: powstanie serial animowany What if… na Disney+. Jaka fabuła? Alternatywna historia MCU

What if… w Polsce znane jako Co by było, gdyby? przedstawia alternatywną historię wydarzeń z komiksów. Marvel zamierza zaadaptować serię w postaci serialu animowanego. Premiera odbędzie się na platformie Disney+.

Disney nie wstrzymuje tempa, planując kolejny serial na swoją platformę streamingową. Wiadomo, że serwis poszerzy uniwersum Gwiezdnych Wojen o dwie serie telewizyjne. The Mandalorian przedstawi losy przedstawiciela rasy kosmitów, znanych jako najlepsi łowcy nagród w galaktyce. Główna rola przypadła Pedrowi Pascalowi. Później zadebiutuje niezatytułowana jeszcze seria, poświęcona postaciom z Łotra 1. Gwiezdne Wojny – Historie. To nie wszystko. Również kinowe uniwersum Marvela doczeka się swoich oryginalnych seriali. Potwierdzono rozpoczęcie prac nad tytułem o Lokim. Krążą plotki na temat projektów, opowiadających o losach Scarlet Witch i Visiona albo Falcona i Zimowego Żołnierza. Teraz pojawiła się możliwość odpowiedzenia na odwieczne pytanie fanów kina superbohaterskiego: Co by było, gdyby?

Marvel: What if… w ramach MCU

Miłośnicy komiksów od zarania superbohaterskich dziejów zadają sobie pytanie: Co by było, gdyby? Co by było, gdyby Spider-Man dołączył do Fantastycznej Czwórki? Co by było, gdyby Avengers brali udział w wojnie Kree ze Srkullami bez Ricka Jonesa? Nic dziwnego, że w 1977 roku Dom Pomysłów postanowił stworzyć serię, rozwijającą alternatywne wydarzenia z komiksów.

Również bogata ciągłość fabularna kinowego uniwersum Marvela pozwala snuć hipotetyczne opowieści, dziejące się w światach alternatywnych. Jak donosi portal slashfilm.com, twórcy rozwijają obecnie projekt What if… Tytuł zadebiutuje w postaci serialu animowanego. Głosu poszczególnym superbohaterom mogą użyczyć aktorzy z filmów Marvela. Nieoficjalne źródła wskazują też, że fabuła skupi w największym stopniu na alternatywnych wydarzeniach z MCU. Według doniesień, jeden z odcinków odpowie na pytanie, co by było, gdyby Loki zamiast Thora wszedł w posiadanie młota Mjølnera.

What if… – kiedy premiera?

Animacja zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+, która otwarta zostanie dopiero pod koniec 2019 roku. Dokładna data premiery What if… pozostaje nieznana. Widzowie, spragnieni kina superbohaterskiego spod znaku Marvela, mogą wybrać się obecnie do kin na Kapitan Marvel. 25 kwietnia 2019 roku zadebiutuje z kolei Avengers: Koniec gry.

ZOBACZ TAKŻE: Sceny, których nigdy nie zobaczycie w Avengers: Wojnie bez granic. A szkoda!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *