Home Newsy Mindhunter 2. sezon: fabuła i data premiery. Ile sezonów będzie miał serial Netflixa?

Mindhunter 2. sezon: fabuła i data premiery. Ile sezonów będzie miał serial Netflixa?

Mindhunter 2. sezon: fabuła i data premiery. Ile sezonów będzie miał serial Netflixa?

Filmy i seriale o seryjnych mordercach przeżywają ostatnimi czasy renesans swojej popularności. Spośród licznych produkcji, to właśnie Mindhunter najbardziej wiarygodnie przedstawia niebezpiecznych psychopatów. Serial Netflixa niedługo powróci w 2. sezonie. Znamy fabułę nowych odcinków. Wiemy też, ile sezonów będzie liczyła cała produkcja.

W jaki sposób psychoanaliza trafiła w ręce amerykańskich policjantów oraz innych organów ścigania? Na to pytanie odpowiada serial Mindunter. Jest rok 1979. Dwóch agentów FBI zostaje wyznaczonych, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców. Pozyskaną wiedzę wykorzystają do zamknięcia nierozwiązanych spraw. Podobnie jak miało to miejsce w Czarnobylu, także tutaj twórcy bardzo dokładnie oddali wygląd autentycznych przestępców. Pomogła w tym znakomita charakteryzacja aktorów. Mindhunter został dopięty na ostatni guzik, kradnąc serca widzów na całym świecie. Od 2017 roku wszyscy z niecierpliwością czekają na nowe odcinki serialu.

Mindhunter 2. sezon: kiedy premiera

Netflix nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery 2. sezonu serialu. Wspomniała ją natomiast Charlize Theron, pełniąca w Mindhunterze funkcję producenta wykonawczego. Według jej słów nowe odcinki zadebiutują na platformie streamingowej w sierpniu 2019 roku.

Mindhunter 2. sezon: fabuła

Twórca serialu, David Fincher, krótko po premierze pierwszego sezonu opowiedział o planach na nowe odcinki. Reżyser zapowiedział, że 2. sezon skupi się na morderstwach afroamerykańskich dzieci oraz nastolatków. Zbrodni dokonano w Atlancie pomiędzy 1979 i 1981 rokiem. W sumie zabito około 30 osób.

W nowych odcinkach wystąpi również Charles Manson. Co ciekawe, zagra go Damon Herriman. Aktor otrzymał tę samą rolę w najnowszym filmie Quentina Tarantino, Dawno temu w Hollywood.

Pośród innych morderców z mrocznych annałów historii Stanów Zjednoczonych pojawi się David Berkowitz. Seryjny morderca zabił sześć osób. Zbrodnie miały miejsce pod koniec lat 70-tych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że serialowego Mansona i Berkowitza zobaczymy już za kratami więzienia.

Minshunter — zwiastun pierwszego sezonu:
Mindhunter: ile sezonów będzie liczył serial Netflixa?

Wiadomo, że 2. sezon będzie składał się z ośmiu odcinków. Miłośnicy podobnych historii nie powinni czuć się zawiedzeni taką informacją. Autor literackiego pierwowzoru Mindhuntera, John E. Douglas, zapowiedział, że cała produkcja będzie liczyła aż pięć sezonów.

Widzowie, którzy hobbistycznie śledzą biografie seryjnych morderców, mogą też sięgnąć po współczesne filmy oraz seriale o podobnej tematyce. Netflix wyprodukował na przestrzeni kilku ostatnich lat miniseriale Rozmowy z mordercą. Taśmy Teda Bundy’ego, Making a Murderer oraz The Keepers. Na ekranach polskich kin gościł z kolei znakomity Dom, który zbudował Jack oraz Podły, okrutny zły.

ZOBACZ TAKŻE: Obcy 3: David Fincher chciał, żeby ksenomorfa odgrywał pies. KOSZMARNIE to wygląda

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *