Home Newsy Mistrz kryminału trafi na Netflix. Powstaną ekranizacje 14 powieści Harlana Cobena

Mistrz kryminału trafi na Netflix. Powstaną ekranizacje 14 powieści Harlana Cobena

Mistrz kryminału trafi na Netflix. Powstaną ekranizacje 14 powieści Harlana Cobena

Netflix podpisał kolejną wieloletnią umowę. Już wkrótce platforma streamingowa wypełni się ekranizacjami 14 powieści mistrza kryminału, Harlana Cobena. W przygotowaniu są filmy i seriale.

Harlan Coben należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych pisarzy kryminałów. Jego powieści sprzedały się w liczbie 75 milionów egzemplarzy i były tłumaczone na 43 języki. Dotąd prozaik nie miał szczęścia do adaptacji swoich książek. W 2006 roku Francuzi zdecydowali się zekranizować powieść „Nie mów nikomu” – film ukazał się pod takim samym tytułem, zbierając pozytywne recenzje. Później ukazał się francuski miniserial Jedyna szansa. To jedyne adaptacje powieści Harlana Cobena. Wszystko zmieni się już wkrótce – Netflix zakupił prawa do ekranizacji 14 książek współczesnego mistrza kryminału!

Harlan Coben trafi na Netflix

Po olbrzymim sukcesie filmu To, sieć ugięła się pod natłokiem informacji na temat kolejnych adaptacji książek Stephena Kinga. Wygląda na to, że już wkrótce w podobnej sytuacji znajdzie się Harlan Coben. Netflix podpisał długoletnią umowę z pisarzem. Fabuły kryminałów z list bestsellerów przekute zostaną na scenariusze filmów i seriali. Przy tym wszystkim fani twórczości Cobena nie powinni martwić się o zachowanie ducha literackiego pierwowzoru. Pisarz będzie sprawował funkcję producenta wykonawczego w trakcie realizacji kolejnych tytułów.

Do tej pory Harlan Coben współpracował z Netfliksem przy dwóch serialach: wspomnianej Jednej szansie z 2015 oraz Safe z 2018 roku. Wśród nabytych przez platformę praw, znalazła się również najnowsza książka „Run Away”, której premiera na półkach księgarni zaplanowana została na marzec 2019 roku.Seriale kryminalne na Netflix

Nie ma się co dziwić, że Netflix chce wzbogacić swoją bibliotekę o 14 nowych kryminałów. To gatunek, który bez problemu trafia do najszerszego grona odbiorców. Co ciekawe, w dotychczasowej bibliotece oryginalnych produkcji usługi VoD ciężko wskazać mi dobrą historię o mordercy i detektywie. Jasne, za podobną treść może uchodzić serial Narcos, jednak tutaj skala zjawiska jest o wiele większa niż w książkach Harlana Cobena. Dodatkowo wspomniana produkcja – oraz jej spin-off Narcos: Mexico – bazuje na ścisłych faktach.

Polskie seriale kryminalne radzą sobie znakomicie

Jeśli jesteście spragnieni dobrych kryminałów, polskie produkcje w pełni powinny dogodzić waszym oczekiwaniom. Showmax emituje ostatnimi czasy smakowity, mroczny Rojst. Również HBO proponuje intrygującą adaptację książki Jakuba Żulczyka, Ślepnąc od świateł. Na waszym miejscu unikałbym tylko Ultraviolet. Z pozostałymi tytułami rodzimej sceny kryminalnej możecie w napięciu czekać na 14 ekranizacji książek Harlana Cobena!

ZOBACZ TAKŻE: Zygmunt Freud bohaterem nowego serialu kryminalnego na Netflix

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *