Home Newsy Mistrzyni rzutu oszczepem zrobiła analizę sceny z Gry o tron. Tak, TEJ SCENY

Mistrzyni rzutu oszczepem zrobiła analizę sceny z Gry o tron. Tak, TEJ SCENY

Mistrzyni rzutu oszczepem zrobiła analizę sceny z Gry o tron. Tak, TEJ SCENY

Kara Winger, mistrzyni rzutu oszczepem z USA, poproszona została o analizę sceny z ostatniego sezonu Gry o tron. Tak, nie żartujemy.

W ostatnim finale Gry o tron doszło do sytuacji, w której Nocny Król chwycił za oszczep, a następnie nim cisnął w jednego ze smoków. Jego rzut był śmiertelny dla Viseriona, który padł do lodowego jeziora. Wyglądało to dokładnie tak:

O przeanalizowanie tejże sceny została poproszona lekkoatletka Kara Winger, rekordzistka USA w rzucie oszczepem. Pytanie potraktowała bardzo poważnie.

Wg niej, podobny rzut w rzeczywistości byłby technicznie niemożliwy. Na oko, odległość jaka dzieliła smoka od Nocnego Króla wynosiła około 1000 metrów. Lekkoatletka zaznacza jednak, że przed samym rzutem, arcyłotr trzymał oszczep poprawnie, w charakterystyczny sposób dla sportowców. Jednak zabrakło jakiegokolwiek rozbiegu – rzut został wykonany z miejsca. Dodatkowo Nocny Król w ostatnim momencie nieco skraca zgięcie ręki, co pozbawia dodatkowo rzut dynamizmu.
Dziękujemy za tą fachową analizę. Pamiętajmy jednak, że mówimy o Nocnym Królu. Naszym zdaniem z miejsca powinien zostać zdyskwalifikowany za nadludzką siłę i przyznanie złotego medalu nie powinno mieć miejsca…

Nocny król mem

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron – finał 7. sezonu to jaja. Szkoda, że nie smocze

  • htergr

    Ocho, analiza jednego rzutu w sytuacji gdy w serialu jest ‚pińć tysięcy’ dużo większych bzdur/nielogiczności…