Home Newsy Monolith Films wraca do Cinema City. Co obejrzymy w kinach?

Monolith Films wraca do Cinema City. Co obejrzymy w kinach?

Monolith Films wraca do Cinema City. Co obejrzymy w kinach?

W zeszłym roku dystrybutor Monolith Films zakończył współpracę z siecią Cinema City. Na szczęście rozłąka obu firm nie trwała długo i zakończyła się wraz z nadejściem Hellboya. Posiadacze karty Unlimited oraz pozostali widzowie znów będą mogli cieszyć się większą ilość filmów w repertuarze kina.

Zawieszenie współpracy między Monolith Films a Cinema City nastąpiło w lipcu 2018 roku. Żadna ze stron nie wyjaśniła, gdzie leżała kość niezgody. Informacja zmartwiła posiadaczy kart Unlimited. Aby zobaczyć niektóre z filmów, musieli oni kupić bilet na seans w konkurencyjnym kinie. Ucierpieli też pozostali kinomanii. Niektórzy z nich mają dostęp w swoim mieście wyłącznie do Cinema City, przez co część polskich premier była w ich przypadku zupełnie niedostępna. Wśród tytułów, które nie znalazły się w ofercie największego operatora kin w Europie, pojawiły się m.in. Sicario 2: Soldado, Robin Hood. Początek i Rozpruci na śmierć (w tym wypadku Cinema City nieświadomie uchroniło widzów przed koszmarną komedią). Na szczęście Monolith Films powróci na ekrany popularnej sieci multipleksów.

Monolith Films wprowadzi na ekrany Cinema City nowe tytuły

Pierwszym tytułem Monolith Films, który trafi na ekrany sieci kin, będzie Hellboy. To kolejna pozycja kina superbohaterskiego, bazująca na serii popularnych komiksów. Fabuła skupi się na tytułowym bohaterze, którego korzenie sięgają samego piekła. Postać odnowi relacje z dawnymi sprzymierzeńcami oraz zostanie dziedzicem potęgi króla Artura. Wszystko, aby stanąć do boju z królową czarownic. Wcześniej ekranizacją komiksów Hellboy zajął się Guillermo del Toro. W sumie powstały dwa tytuły. Najnowszy film nie będzie nawiązywał do poprzednich widowisk o czerwonym półdemonie. Premiera zaplanowana została na 12 kwietnia 2019 roku.

After – którego dystrybucją również zajmuje się Monolith Films – będzie z kolei odpowiedzią na popularną serię 50 twarzy Greya. Pilna uczennica i oddana córka Tessa Young pozna tajemniczego Hardina Scotta. Chłopak otworzy przed nią świat uczuć, doznań i namiętności, o którym wcześniej nawet jej się nie śniło. Premiera After również zaplanowana została na 12 kwietnia 2019 roku.

Oświadczenie Monolith Films:

Monolith Films powrócił do współpracy z Cinema City. Pierwszymi filmami, które zagra sieć będą: Hellboy oraz After. Filmy będą dostępne w ofercie dla każdego widza. Dalszy repertuar będzie ustalany na bieżąco.

Jakie filmy trafią jeszcze na ekrany Cinema City?

Wiadomość o ponowieniu współpracy między Monolith Film a Cinema City powinna zadowolić również miłośników franczyzy Johna Wicka. Trzecia odsłona przygód płatnego mordercy trafi na ekrany kin 17 maja 2019 roku. Prócz tego w ofercie dystrybutora znalazły się dwie animacje: Jutro będzie futro i Paskudy. Uglydolls.

ZOBACZ TAKŻE: Wierni nie chcą Hellboya w katedrze. Jaka reakcja Kościoła?