Home Newsy Monolith Films znika z repertuaru Cinema City. Nie zobaczysz ważnych filmów z kartą Cinema City Unlimited

Monolith Films znika z repertuaru Cinema City. Nie zobaczysz ważnych filmów z kartą Cinema City Unlimited

Monolith Films znika z repertuaru Cinema City. Nie zobaczysz ważnych filmów z kartą Cinema City Unlimited

Monolith Films oficjalnie potwierdziło, że nie udało mu się dogadać z Cinema City w sprawie emisji filmów. Posiadasz kartę Unlimited? Co z tego – i tak będziesz musiał zapłacić za seans widowisk w innym kinie. Na pierwszy ogień pójdzie Siciario 2: Soldado.

Od pewnego czasu z repertuaru Cinema City zaczęły znikać filmy dystrybuowane w Polsce przez Monolith Films. Dział PR największej sieci rodzimych multipleksów wydał tylko krótkie oświadczenie, w którym zdradził, że na tę chwilę widowiska nie są wyświetlane, gdyż nie porozumieli się w temacie warunków handlowych dla oferty firmy. Sprawa wygląda poważnie. Monolith Films to jeden z największych dystrybutorów na rodzimym rynku – w jego ofercie odnaleźć można m.in. animowanego Jaskiniowca, Bellę i Sebastiana 3, Dziedzictwo. Hereditary czy Sicario 2: Soldado. W końcu milczenie przerwali również przedstawiciele Monolith Films. Mamy złe wieści dla posiadaczy kart Cinema City Unlimited oraz stałych klientów Cinema City.

Karta Cinema City Unlimited nie pozwoli ci na zobaczenie filmów z oferty Monolith Films

Monolith Films wydał oficjalne oświadczenie na Facebooku. Dystrybutor wskazuje, że nie udało mu się dojść do porozumienia w sprawie warunków stawianych przez Cinema City dotyczących wyświetlania filmów. Oznacza to, że widowiska trafią na ekrany innych sieci, jak Mulikino, Helios, Cinema3D czy Oh Kino. Miłośnicy filmów, którzy zaopatrzyli się w karty Unlimited, będę zmuszeni do udania się do któregoś ze wskazanych kin oraz kupienia tam biletu. Osoby posiadające w swoim pobliżu wyłącznie Cinema City nie będę mogli zobaczyć żadnego tytułu znajdującego się w ofercie Monolith Films.

Co za tym idzie – osoby wykupujące abonament w Cinema City nie będą mogły udać się w przyszły piątek (20 lipca 2018 roku) do wskazanej sieci kin, aby zobaczyć Sicario 2: Soldado. Podobnie sprawa będzie wyglądała w przypadku 41 dni nadziei. Wycofanie filmów z repertuaru multipleksów nie pozwoli na składanie reklamacji – nawet jeśli zakupiłeś kartę Unlimited, zachęcony zwiastunem emitowanym w Cinema City, nie masz prawa ubiegać się o zwrot pieniędzy. Jak można przeczytać w regulaminie usługi:

Cinema City nie jest upoważnione do udostępnienia dla publiczności i wyświetlania wszystkich filmów, które wchodzą na ekrany polskich kin, ani do wyświetlania żadnego konkretnego filmu w konkretnym kinie Cinema City.Oficjalne oświadczenie Monolith Films:

Opublikowany przez Monolith Films Środa, 11 lipca 2018

Ucierpimy na tym my – widzowie

Szczegóły sporu pomiędzy dwoma firmami pozostają nieznane – nie wiadomo, kto postawił zbyt wygórowane warunki, ani kto pierwszy nie zgodził się na przyjęcie odgórnych nakazów. Ucierpimy na tym my – widzowie. Zwłaszcza, że oferta Monolith Films jawiła się zazwyczaj w bardzo obiecujący sposób. Obok drugorzędnych animacji pomijanych przez wysublimowanego widza – jak Uprowadzona księżniczka – pojawiały się bardzo intrygujące tytuły, z tegorocznym Dziedzictwo. Hereditary na czele.

W związku z zaistniałymi wydarzeniami możliwe również, że któraś z polskich sieci kin zdecyduje się wprowadzić własny abonament do wykupienia. Niestety, wówczas rodzimy rynek kinowy upodobni się do sposobu działania usług VOD.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix chce wprowadzić nowy pakiet Ultra. Jaka cena?

Comment(1)

  1. Na razie pożyjemy zobaczymy. Ja kartę mam już na tyle długo ze mogę z niej zrezygnować bez dodatkowych kosztów. Jednak slabo że taka siec próbuje z pozycji siły ustalać warunki (no chyba ze jest odwrotnie i to Monolith zbyt ostro walczy)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *