Home Newsy Mroczna Phoenix: zwiastun nowego filmu z uniwersum X-Men. Naprawdę niezły!

Mroczna Phoenix: zwiastun nowego filmu z uniwersum X-Men. Naprawdę niezły!

Mroczna Phoenix: zwiastun nowego filmu z uniwersum X-Men. Naprawdę niezły!

W sieci zadebiutował zwiastun nowego filmu z uniwersum X-Men. Mroczna Phoenix opowie o jednej z najpotężniejszych Mutantek. Starcia rozegrają się na Ziemi oraz w przestrzeni kosmicznej.

X-Men: Mroczna Phoenix uchodzi dziś za jeden z najważniejszych komiksów skupionych na uczniach i nauczycielach Szkoły Dla Młodych Talentów Xaviera. Historia przedstawia losy Jean Grey, która zyskuje niewyobrażalną moc. Jej towarzysze będą musieli walczyć z dawną przyjaciółką, a dla niektórych X-Menów również ukochaną…

Komiks autorstwa Chrisa Claremonta i Johna Byrne przedstawia Mutantkę nie potrafiącą poradzić sobie z narastającą energią. Moc jest tak silna, że ostatecznie deprawuje Jean Grey – kobieta jest w stanie niszczyć całe układy słoneczne! Jak zaprezentuje się kolejna kinowa adaptacja tej historii? Wygląda lepiej niż X-Men: Ostatni bastion.

Mroczna Phoenix: zwiastun nowego filmu z uniwersum X-Men:

Mroczna Phoenix: jakie są moje wrażenia? Trzymam kciuki

Zwiastun daje klarowną wizję nadchodzącego widowiska z franczyzy X-Men. Wszystko wskazuje zresztą, że będzie to ostatni film skupiony na Mutantach Marvela, powstały przy współudziale studia 20th Century Fox. Jak wiadomo, prawa do serii zakupił Walt Disney. Niedawno Bob Iger potwierdził, że nowa grupa X-Menów dołączy do kinowego uniwersum Marvela. O pożegnaniu się z Mutantami świadczy nawet utwór „The End” zespołu The Doors, użyty w powyższym zwiastunie.

Zespół X-Men prezentuje się w podobnym składzie, jak w poprzednich odsłonach serii. Obok profesora Charlesa Xaviera (James McAvoy) ujrzymy Storm (Alexandra Shipp), Beast (Nicholas Hoult), Quicksilver (Evan Peters), Magneto (Michael Fasbender) oraz Mistique (Jennifer Lawrence). Nie zabraknie również ukochanego Jean Grey, Cyclopsa (Tye Sheridan). Wojna z mocami Dark Phoenix osiągnęła w komiksach skalę wszechświata. Tutaj również obserwujemy grupę Mutantów lecących w przestrzeń kosmiczną. Wydaje się jednak, że będzie to epizod całej linii fabularnej filmu – być może właśnie tam, pośród gwiazd, planet oraz innych ciał niebieskich odbędzie się spektakularny finał filmu. Nie zabraknie również ofiar, o czym świadczy scena na pogrzebie.
Trzymam kciuki za Mroczną Phoenix, zwłaszcza że historia nie ma szczęścia do dotychczasowych adaptacji. Po raz pierwszy po komiks sięgnęli twórcy Ostatniego bastionu. Niestety, film okazał olbrzymim rozczarowaniem po satysfakcjonującym X-Men w reżyserii Bryana Singera oraz jego kontynuacji. Także w przypadku przyszłorocznej Mrocznej Phoenix nie obeszło się bez zakulisowych problemów. Za realizację filmu zabrał się doświadczony scenarzysta i niedoświadczony reżyser w jednej osobie: Simon Kinberg. Ostatecznie premiera widowiska została przesunięta w czasie z winy postprodukcyjnych dokrętek.

Mroczna Phoenix – kiedy premiera?

Mroczna Phoenix trafi na ekrany kin 14 lutego 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Zwiastun Bumblebee. Nowy film z uniwersum Transformers prezentuje się zadziwiająco dobrze

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *