Home Newsy Mroczna Wieża: czy zauważyliście TE MOMENTY w zwiastunie?

Mroczna Wieża: czy zauważyliście TE MOMENTY w zwiastunie?

Mroczna Wieża: czy zauważyliście TE MOMENTY w zwiastunie?

Wczoraj pojawił się pierwszy zwiastun Mrocznej Wieży na podstawie serii książek Stephena Kinga. Czy zauważyliście w nim nawiązania do innych książek i adaptacji mistrza grozy?

Stephen King to mistrz wyrafinowanych gier z czytelnikami. W swoich powieściach zazwyczaj wplatał kilka elementów z innych książek, które sugerowały, że jego twórczość to tak właściwie jedno wielkie uniwersum. Mroczna Wieża to opus magnum tego autora – mrugnięć okiem do całej jego twórczości jest bardzo wiele. W pewnym momencie pojawia się nawet sam Stephen King jako bohater!

Jeśli macie w sobie dużo samozaparcia i chcecie wiedzieć, jak dokładnie łączą się ze sobą wszystkie jego książki, sprawdźcie tę infografikę. My zaś poniżej skupimy się na kilku easter eggach, które pojawiły się w zwiastunie Mrocznej Wieży.Ruiny parku rozrywki

Mroczna Wieża ciekawostki
Fot. materiały prasowe

W jednej ze scen Jake Chambers przechodzi przez ruiny wesołego miasteczka o nazwie Pennywise. To oczywiście nawiązanie do horroru To, którego głównym złym jest morderczy klaun o takim samym imieniu. Nowa wersja To pojawi się w kinach jeszcze w tym roku, a pierwszy zwiastun zapowiada naprawdę fajne kino grozy. Czy morderczy Pennywise będzie miał również swoje pięć minut w Mrocznej Wieży?

Mroczny hotel na fotografii

Mroczna Wieża ciekawostki
Fot. materiały prasowe

W innej scenie kamera na moment zatrzymuje się na zdjęciu, które przedstawia słynny Hotel Overlook ze Lśnienia Stanleya Kubricka – jednego z najlepszych horrorów wszech czasów. Sam Stephen King zaś tej ekranizacji nie znosi. Czyżby Jake Chambers i Rewolwerowiec mieli się tam na chwilę znaleźć?

Karmazynowy Król

Mroczna Wieża ciekawostki
Fot. materiały prasowe

Karmazynowy Król (ang. The Crimson King) to główne zło czekające w Mrocznej Wieży, do której próbuje się dostać Rewolwerowiec. I to prawdopodobnie on będzie głównym arcyłotrem. Sugeruje to ten krótki kadr, na której Matthew McConaughey (Człowiek w czerni) przechodzi obok graffiti z napisem „All hail The Crimson King„. Również Stephen King jakiś czas temu sugerował na twiterze, że Karmazynowy Król czeka:


Z kim tak naprawdę się zmierzy Idris Elba? Pozostaje nam czekać na premierę filmu – Mroczna Wieża pojawi się w polskich kinach 11 sierpnia 2017 roku. A w ramach oczekiwania sprawdźcie inne filmy na podstawie książek Stephena Kinga. Jest co oglądać!

ZOBACZ TAKŻE: Czy Stephen King będzie zachwycony? Nadciąga serial Mgła