Home Newsy Mroczna Wieża: czy powstanie serial na podstawie książek Stephena Kinga?

Mroczna Wieża: czy powstanie serial na podstawie książek Stephena Kinga?

Mroczna Wieża: czy powstanie serial na podstawie książek Stephena Kinga?

Miłośnicy prozy Stephena Kinga stracili wszelkie nadzieje, że serial Mroczna Wieża w ogóle powstanie. Wszystko przez koszmarny film z 2017 roku. Wygląda jednak na to, że Amazon wciąż jest zainteresowany produkcją serii. Wybrano nawet odtwórców głównych ról.

Stephen King uważa Mroczną Wieżę za opus magnum swojej twórczości. W ramach cyklu mieści się siedem książek, kilka opowiadań oraz jeden spin-off. Pojawiła się nawet seria komiksów, wydawana przez Marvela, poszerzająca fantastyczny wszechświat. Fabuła „Mrocznej Wieży” skupia się na ostatnim z klanu rewolwerowców, Rolandzie Deschainie. Mężczyzna przemierza fantastyczne uniwersa, aby dotrzeć do tytułowego miejsca. Seria łączy w sobie motywy science-fiction i dark fantasy, znajduje się w niej miejsce na western oraz kino drogi na miarę Władcy Pierścieni. Niestety, w 2017 roku na ekrany kin trafił pełnometrażowy film, który niemal pogrzebał możliwość powstania serialu Amazona.

Film Mroczna Wieża okazał się ogromną klapą

Twórcy planowali stworzyć wielką franczyzę, której kolejne odsłony miały trafić na duże i małe ekrany. Kinowa Mroczna Wieża została zaplanowana jako początek gigantycznego przedsięwzięcia – ostatecznie spotkał ją taki sam los, jak Mumię z Tomem Cruisem. Po jej premierze, bohaterowie mieli powrócić we własnym serialu na platformie streamingowej Amazona. Film, który trafił do kin, odbiegał dalece od wyobrażenia fanów na temat „Mrocznej Wieży”. Powiem więcej: odbiegał nawet od definicji dobrego, letniego blockbustera.
Nikolaj Arcel prawdopodobnie nie zrozumiał materiału źródłowego. Mroczna Wieża w jego reżyserii starała się skompresować treść wszystkich książek w ramach jednego filmu. Na ekranie panował chaos, zaś fantastyczne krainy zostały pogrzebane koszmarnymi efektami specjalnymi. Zwłaszcza podczas finałowego pojedynku zastanawiałem się, czy wciąż oglądam adaptację prozy Kinga, czy też może trafiłem na seans parodii Matriksa. Ponadto fabuła, zamiast na Rolandzie, skupiała się na nastoletnim Jake’u (Tom Taylor)… a to zaledwie szczyt problemów, które posiadała w sobie Mroczna Wieża.

Mroczna Wieża: jaka obsada serialu?

Amazon stawia na seriale fantastyczne. Obecnie zaangażowany jest w produkcję Władcy Pierścieni, którego akcja skupi się m.in. na rządach Saurona. Przedstawiciele platformy zapowiedzieli również realizację serialu o Conanie Barbarzyńcy, jednak już dawno nie pojawiły się żadne wieści zza kulis przedsięwzięcia. Zamiast tego twórcy Mrocznej Wieży podzielili się najważniejszymi nazwiskami w obsadzie serialu.
Telewizyjny tytuł całkowicie odetnie się od pełnometrażowego filmu. Człowieka w czerni – nemezis głównego bohatera – zagra Jasper Pääkkönen (Wikingowie). Znacznie ciekawiej prezentuje się casting do roli Rolanda. W ostatniego z klanu rewolwerowców wcieli się Sam Strike (Nightflyers). Aktor liczy zaledwie 25 lat.

Mroczna Wieża – serial: kiedy premiera?

Data premiery serialu Mroczna Wieża nie jest jeszcze znana. Projekt powstaje pod okiem Glena Mazzary, wcześniej odpowiedzialnego za scenariusz oraz produkcję The Walking Dead i Damiena. Widzowie spragnieni ekranizacji prozy Stephena Kinga już wkrótce będą mogli wybrać się do kina na Smętarz dla zwierzaków. Film trafi na polskie ekrany 3 maja 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Stephen King – najlepsze horrory – filmy

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *