Home Newsy Nadciąga nowy RoboCop. To ma być powrót do korzeni. Co to może oznaczać?

Nadciąga nowy RoboCop. To ma być powrót do korzeni. Co to może oznaczać?

Nadciąga nowy RoboCop. To ma być powrót do korzeni. Co to może oznaczać?

RoboCop ma powrócić. Tym razem jednak nie chodzi o kontynuację nowej wersji, jaką mogliśmy oglądać w 2014 roku. Scenarzysta zapowiada prawdziwy powrót do korzeni.

Edward Neumeier odpowiedzialny za scenariusz do oryginalnego RoboCopa z 1987 roku zapowiedział, że pracuje nad kontynuacją właśnie tego filmu.

„Powstało kilka filmów o RoboCopie, w tym również niedawny remake. Nowy film ma być jednak powrotem do starego RoboCopa, którego wszyscy znamy i kochamy. Chcemy wrócić do korzeni i ruszyć do przodu. Tak więc będzie to kontynuacja pierwszego filmu. Z takiego pomysłu wychodzimy – więcej starej szkoły.”

Co może oznaczać powrót do korzeni?

Brzmi to fajnie, ale jest jeden problem. Otrzymaliśmy przecież kontynuacje w postaci drugiej i trzeciej części, więc nie wiadomo, czy scenarzysta chce je totalnie pominąć czy umieścić akcję nowego filmu przed wydarzeniami z tych obrazów. Z kolei przez stwierdzenie „powrót do korzeni” uważamy głównie, że chodzi o wygląd samego RoboCopa oraz pójście w kierunku krwawego kina akcji.Czy jest sens wskrzeszać RoboCopa?

Podstawowe pytanie brzmi, czy wygląd RoboCopa zbytnio się nie zestarzał? Czy charakterystyczny design nie budził by uśmiechu politowania wśród współczesnych widzów? Żerowanie na nostalgii jest zawsze w modzie, ale boimy się, że w tym przypadku może to się nie udać.

A jakie jest Wasze zdanie? Chcecie powrotu oryginalnego RoboCopa?

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Terminator 6 MUSI BYĆ dobrym filmem?
  • Karol

    Tutaj nie chodzi zapewne o powrót wyglądu samego RoboCopa, a o powrót klimatu cyberpunkowego z kategorią R. .