Home Newsy Nadciąga nowy serial Netflixa na podstawie kultowej gry. Ma być brutalnie i bezkompromisowo!

Nadciąga nowy serial Netflixa na podstawie kultowej gry. Ma być brutalnie i bezkompromisowo!

Nadciąga nowy serial Netflixa na podstawie kultowej gry. Ma być brutalnie i bezkompromisowo!

Powstanie ekranizacja kultowej serii gier Castlevania w formie serialu animowanego. Całość będzie przeznaczona dla dorosłych widzów. Kiedy premiera na Netflixie?

Głównym twórcą serialu Castlevania będzie Adi Shankar, który pracował chociażby przy ciepło przyjętym filmie Dredd. Zapowiada on, że animowany serial będzie krwisty i przeznaczony dla dojrzałych widzów. Liczy, że historia będzie się coraz mocniej rozrastać – niczym w Grze o tron. Za scenariusz odpowiadać ma Warren Ellis – popularny autor komiksów, który pracuje także nad 2. sezonem.

Premiera serialu animowanego Castlevania ma mieć miejsce jeszcze w tym roku na platformie Netflix, zaś 2. sezon – rok później. Sam Adi Shankar zapewnia, że to będzie bardzo dobra adaptacja gry komputerowej – zależy mu, by pokazać, że na Zachodzie również potrafią powstać dobre ekranizacje.
Castlevania to kultowa seria gier opowiadających o losach rodu Belmontów zmagających się z wampirami. Pierwsza część gry pojawiła się w 1986 roku, zaś ostatnia, zatytułowana Castlevania: Lords of Shadow 2 w 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze horrory 2016