Home Newsy Najlepsze filmy 2018 roku wg Guillermo del Toro

Najlepsze filmy 2018 roku wg Guillermo del Toro

Najlepsze filmy 2018 roku wg Guillermo del Toro

Słynny meksykański reżyser wskazał 12 najlepszych filmów 2018 roku. Gust Guillerma del Toro można podziwiać już na przestrzeni jego autorskich tytułów – co ogląda po pracy? Zobaczcie sami!

Guillermo del Toro jest jednym z najważniejszych reżyserów kina postmodernistycznego, tzn. takiego, w którym cytaty z innych filmów albo zabawa konwencją stają się motorem napędzającym całą fabułę. Doskonałym tego przykładem jest Pacific Rim czyli współczesne podejście do kaiju movies – tytułów o walkach wielkich potworów. Kształt wody igrał natomiast z konwencją melodramatów klasycznego Hollywoodu, Potworem z laguny oraz zimnowojennym kinem szpiegowskim. Wraz z końcem 2018 roku Guillermo del Toro zdradził, które filmy tym razem kształtowały jego gust oraz podejście do reżyserowania.12 najlepszych filmów 2018 roku według Guillermo del Toro:

Guillermo del Toro: powstanie kolejny film. Tym razem Pinokio

Obecnie Guillermo del Toro rozwija projekt własnej adaptacji Pinokia. Historia mówiącej pacynki osadzona została w czasach faszystowskich Włoch. Nie zabraknie zatem motywów, jak nietolerancja, manipulacja albo prądy totalitarne. Co ciekawe, animacja jest tak mroczna, że nie chciało jej zrealizować żadne studio filmowe. Nawet po zeszłorocznej gali wręczenia Oscarów, kiedy Kształt wody został nagrodzony prestiżową statuetką w najważniejszej kategorii. Dopiero Netflix dał zielone światło nietuzinkowemu przedsięwzięciu Meksykanina.

Guillermo del Toro współpracował dotąd trzykrotnie z popularną platformą streamingową. Stworzył nagrodzony statuetkami Emmy serial animowany Łowcy trolli, pierwszą część trylogii Opowieści z Arkadii oraz serię Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight. Ostatni ze wskazanych seriali już wkrótce trafi do ramówki serwisu. Pinokio będzie czwartym projektem del Toro, współtworzonym z Netflixem.

ZOBACZ TAKŻE: Top 10: najlepsze filmy 2018 roku według Amerykanów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *