Home Newsy Najpopularniejszy serial w USA? Mandalorian. Produkcja prześcignęła nawet Stranger Things

Najpopularniejszy serial w USA? Mandalorian. Produkcja prześcignęła nawet Stranger Things

Najpopularniejszy serial w USA? Mandalorian. Produkcja prześcignęła nawet Stranger Things

Gwiezdne Wojny. Mandalorian nie ma sobie równych na zachodnim rynku. Serial z platformy Disney+ prześcignął nawet Stranger Things, Titans oraz Opowieść podręcznej. USA oszalało na punkcie pierwszej aktorskiej serii z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Mandalorian jest serialem, na który większość widzów czekała od czasów oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Akcja rozgrywa się kilka lat po upadku Imperium oraz przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy. Głównym bohaterem jest anonimowy przedstawiciel rasy kosmitów – tej samej, z której wcześniej pochodził Jango i Boba Fettowie. Mandalorian zajmuje się wykonywaniem nielegalnych zadań. Mówiąc wprost: jest łowcą nagród. Jego życie zostaje obrócone do góry nogami, kiedy na swojej drodze spotyka słodkiego malca, nazwanego nieoficjalnie Baby Yodą.

Najpopularniejszy serial w USA – Mandalorian

Mandalorian jest najpopularniejszym serialem w Stanach Zjednoczonych – zarówno, jeśli weźmiemy pod uwagę serie z platform streamingowych oraz klasyczne produkcje, dostępne w stacjach telewizyjnych. Wcześniej pierwsze miejsca obu kategorii piastowały kolejno: Stranger Things oraz Saturday Night Live.

Netflix może przygotować się na nowego, poważnego konkurenta na rynku serwisów VOD. Disney+ rozpoczęło dystrybucję na początku listopada. Po pierwszych tygodniach zgarnia złoto, a przecież w jego rękawie platformy wciąż znajduje się kilka asów – m.in. prequel Łotra 1 oraz miniseriale z uniwersum Marvela.

Najpopularniejsze seriale w USA:

Mandalorian – kiedy premiera w Polsce?

Kolejne odcinki Mandaloriana zadebiutują w następujących dniach:

  • 4. odcinek – 29 listopada,
  • 5. odcinek – 6 grudnia,
  • 6. odcinek – 13 grudnia,
  • 7. odcinek – 18 grudnia,
  • 8. odcinek – 27 grudnia.

Serial można oglądać wyłącznie na platformie Disney+. Niestety, serwis dostępny jest tylko w kilku krajach na całym świecie. Nie wiadomo, kiedy Polacy będą mogli legalnie sięgnąć po bazę filmów oraz seriali z Disney+. Poznaliśmy wyłącznie przybliżoną datę premiery w 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiezdne Wojny: serial Mandalorian bije rekordy. Jakie? Twórcy nie są z tego powodu zadowoleni…

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *