Home Newsy Najstraszniejszy horror 2018 roku? Poznaliśmy odpowiedź

Najstraszniejszy horror 2018 roku? Poznaliśmy odpowiedź

Najstraszniejszy horror 2018 roku? Poznaliśmy odpowiedź

Ostatnimi czasy scena kina grozy może pochwalić się naprawdę przerażającymi tytułami. Jaki jest najstraszniejszy horror 2018 roku? Amerykańscy naukowcy postanowili odpowiedzieli na to pytanie.

2017 rok zapoczątkował trend naprawdę przerażających horrorów, stanowiących miłą odmianę po długim okresie gatunkowego nieurodzaju. Wcześniej tylko nieliczne tytuły mogły pochwalić się wysokim poziomem jakości. Najczęściej były to filmy powstałe w studiu Blumhouse Productions. Rok temu wytwórnia postawiła przemysł do góry nogami, realizując intrygujący Uciekaj! – horror poruszający istotną tematykę społeczną, skupiony wokół zagadnienia rasizmu w prawicowych środowiskach wyższych klas. Potem na ekrany kin trafiło To przychodzi o zmroku oraz To. Subiektywnie zauważę, że właśnie ostatni film, powstały na bazie powieści Stephena Kinga, okazał się najbardziej przerażającą wyprawą w odmęty szaleństwa. Jak prezentuje się rynek kina grozy 2018 roku? Jest tylko lepiej!

Najstraszniejszy horror 2018 roku? Lista filmów

Po przeszło ośmiu miesiącach śmiało mogę stwierdzić, że 2018 rok to najlepszy okres dla kina grozy w bieżącej dekadzie. Obok twórczych bomb, jakimi okazała się czwarta odsłona Naznaczonego oraz Slender Man, hollywoodzkiej koncerny uraczyły widzów wyśmienitymi horrorami. Najpierw na ekrany kin trafiło Ciche miejsce, stawiając poprzeczkę bardzo wysoko. Później Francuzi przypomnieli o rodzimej scenie ekstremalnej, produkując Ghostland. Na dokładkę doszło Dziedzictwo. Hereditary, goszczące obecnie na ekranach polskich kin Fatum Elizabeth (które bez problemu może posłużyć za plac zabaw wszystkim psychoanalitykom) oraz społecznie zaangażowana Pierwsza Noc Oczyszczenia.

Studio A24, odpowiedzialne m.in. za powstanie Lady Bird, Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Dziedzictwa. Hereditary, zleciło grupie naukowców wykazać, który horror w 2018 roku najbardziej przestraszył widzów. Badacze wybrali grupę 20 osób. Następnie mierzyli ich tętno za pomocą Apple Watch w trakcie tegorocznych seansów kina grozy.A najstraszniejszy horror 2018 roku to…

Moja opinia względem Dziedzictwa. Hereditary okazała się słuszna. Film został najstraszniejszym horrorem 2018 roku! Zwykły poziom tętna u zdrowego człowieka wynosi ok. 60-80 uderzeń serca na minutę. W trakcie seansu Dziedzictwa. Hereditary tętno widzów podnosiło się nawet do 160 uderzeń serca na minutę! Potwierdza to poniższy wykres:

Najstraszniejszy horror 2018 roku – słuszny wybór?

Zastanawiający wydaje się fakt, że badania zleciło studio A24 i to właśnie ich film okazał się zwycięzcą. Nie ulega jednak wątpliwościom, że Dziedzictwo. Hereditary mrozi krew w żyłach. To przejmujący obraz autodestrukcji rodziny, a przy tym ciekawa wariacja nad oklepanym nurtem ghost story. Produkcję śmiało uznać można za duchowego spadkobiercę Lśnienia w reżyserii Stanleya Kubricka z naleciałościami Dziecka Rosemary Romana Polańskiego. Strach nie znać!

Do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy. W tym czasie na ekrany kin trafi kolejny reboot serii Halloween oraz spin-off franczyzy Obecności, Zakonnica. Obie odsłony kina grozy prezentują się nad wyraz zachęcająco. Może któraś z nich przejmie wkrótce miano najstraszniejszego horroru 2018 roku?

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze horrory na Halloween. Co WARTO zobaczyć?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *