Home Newsy Nawiedzony dom na wzgórzu – 2. sezon: opis fabuły serialu Netflixa. Szykuje się coś nowego!

Nawiedzony dom na wzgórzu – 2. sezon: opis fabuły serialu Netflixa. Szykuje się coś nowego!

Nawiedzony dom na wzgórzu – 2. sezon: opis fabuły serialu Netflixa. Szykuje się coś nowego!

Jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa 2018 roku był Nawiedzony dom na wzgórzu. Serwis będzie kontynuować produkcję. Czyżby szykował się American Horror Story od największej platformy streamingowej? Jaka będzie fabuła?

Nawiedzony dom na wzgórzu okazał się jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa zeszłego roku. Tytuł – bazujący na prozie Shirley Jackson – rekomendował nawet Stephen King. Nic dziwnego, skoro na stanowisku showrunnera serialu stanął Mike Flanagan – etatowy twórca horrorów spod znaku ghost story.  Wcześniej zrealizował m.in. mrożącego krew w żyłach Oculusa oraz udaną adaptację prozy Kinga, Grę Geralda. Nawiedzony dom na wzgórzu spotkał się z tak dużym zainteresowaniem ze strony widowni, że serwis zapowiedział powstanie drugiego sezonu. Narracja całego przedsięwzięcia będzie przypominała American Horror Story.

Nawiedzony dom na wzgórzu – 2. sezon. Jaka fabuła?

Historia Clarke’ów została zamknięta w pierwszym sezonie Nawiedzonego domu na wzgórzu. Miłośnicy serii byli gotowi na najgorszą wiadomość: kontynuacja serialu mogła nigdy nie powstać. Tak się jednak nie stanie. Netflix zapowiedział produkcję 2. sezonu. Tym razem fabuła skupi się na zupełnie nowych bohaterach. Przedstawiciele Netflixa zaczęli określać serial jako „The Haunting anthology”. Każdy sezon będzie przedstawiał niezależną, nawiedzoną lokację i równie nieznanych bohaterów. Dodatkowo każdy sezon bazował będzie na klasyku literatury gotyckiego amerykańskiego horroru.
2. sezon zatytułowany został The Haunting of Bly Manor. Fabułę w luźnym stopniu oparto na powieści „W kleszczach lęku” Henry’ego Jamesa. Fabuła rozgrywa się w wielkiej rezydencji na wsi. Młoda guwernantka dostaje tam pracę. Szybko okaże się, że willa skrywa przed nią mroczną tajemnicę. Oczywiście, do końca nie wiadomo, czy nadprzyrodzone wizje nie biorą się tylko z chorego umysłu kobiety. Wiele horrorów bazowało już na koncepcie z „Kleszczów lęku” – mam nadzieję, że Flanagan rozegra go w intrygujący i niespotykany dotąd sposób.

Nawiedzony dom na wzgórzu – zwiastun:

Nawiedzony dom na wzgórzu 2. sezon – kto w obsadzie?

Autonomiczne sezony nie są oryginalnym podejściem do narracji w serialu. Wcześniej w podobny sposób stworzony został American Horror Story. Ryan Murphy rozwinął jego formułę do tego stopnia, że w poszczególnych sezonach występowali nawet ci sami aktorzy, wcielający się w zupełnie inne role. Mike Flanagan również planuje sięgnąć po podobne rozwiązanie. Tak przynajmniej uważa jedna z członkiń obsady pierwszego sezonu. Carla Gugino zasugerowała:

Mike Flanagan zamierza stworzyć serialową antologię, w której niektórzy aktorzy wcieliliby się w kilka niezależnych od siebie ról. Myślę, że wyczerpał już historię rodu Crainów. Gdyby jednak zaprosił mnie do współpracy, z chęcią podjęłabym się tego wyzwania.

Zupełnie innego zdania jest sam twórca serialu, Mike Flanagan:

Wszystkie wątki zostały spięte po naszej myśli. Nie widzę najmniejszej potrzeby wykorzystania tych postaci nawet w cameo. Chcę, aby widzowie zapamiętali je tak, jak zakończyły swój serialowy wątek. Niech żyją własnym życiem.

Nawiedzony dom na wzgórzu 2. sezon – antologia

Twórcy coraz chętniej decydują się zrealizować seriale w takiej formule, ponieważ w wielu prestiżowych galach rozdania nagród podobne tytuły (m.in. Detektyw albo American Crime Story) trafiają do kategorii „serialu limitowanego”. Panuje tam mniejsza rywalizacja ze względu na ograniczoną liczbę produkowanych serii. Z drugiej strony zwięzła forma pozwala przedstawić widzom kompletną historię bez zbędnych dłużyzn czy drętwych postojów (jak często zdarza się przy okazji tasiemców pokroju The Walking Dead).

Kiedy premiera?

Dokładna data premiery The Haunting of Bly Manor pozostaje nieznana. Serial powróci w 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najstraszniejszy horror 2018 roku? Poznaliśmy odpowiedź

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *